نکات ارزنده برای طراحان وب و طراحان گرافیک

طراحی وب وطراحی سایت

طراحان وب و طراحان گرافیک به افرادی گفته می شود که وبسایت ها را طراحی نموده و تصاویر خلاقانه ای ترسیم می کنند تا آن ها را برای مشاهده ما در اینترنت نمایش دهند.
طراحی، زمینه هنری بسیار خلاقانه ایست که در آن، متن، تصاویر و نقاشی ها در آگهی های تبلیغاتی، کتاب ها، لوگوها، برندها، پوسترها، وبسایت ها و مجلات در کنار هم قرار می گیرند. به همین دلیل، امروزه بسیاری از مردم در سراسر دنیا شرایط و مهارت های لازم برای تبدیل شدن به یک طراح وب یا گرافیست را دارند.
در حین طراحی یک وبسایت یا صفحه وب، طراح، نقش مهمی در میزان خلاقیت پروژه ایفا می کند. زمینه طراحی گرافیک بسیار پویاست. یک گرافیست خوب باید مهارت های فنی و خلاقیت داشته باشد. در متن زیر، نکاتی بیان کرده ایم که به طراحان وب و گرافیست ها کمک می کند تا در زمینه کاری خود موفق باشند:

نکات مهمی برای طراحان گرافیک

یادگیری طراحی گرافیک کار مشکلی نیست و امروزه طراحان زیادی در صنعت فعالیت می کنند؛ ولی طراحی آثاری که کارساز و درآمدزا باشند، قسمت مشکل این کار است. بدین منظور، طراحان نیاز دارند مهارت های خود را در بازار عرضه کنند. آن ها برای این کار می توانند از ابزارهای بازاریابی متعددی استفاده نمایند. یک تبلیغ تلویزیونی جذاب یا یک وبلاگ به روز شده در مورد مهارت های طراح، شروع خوبی برای این کار بوده و بسیار کم هزینه است.
هم چنین شبکه سازی و بیان شفاهی که باعث افزایش ارتباط با مردم و طراحان دیگر می شود بسیار مفید است. پیوستن به یک گروه طراحی گرافیک نیز ایده خوبی است. تعامل با طراحان گرافیک تنها به تجارت کمک می کند. بستن قرارداد با شرکت های آنلاین نیز کمک کننده می باشد. با شروع کار در یک شرکت طراحی گرافیکی، یک برند یا آلبوم آثار جذاب برای خودتان بسازید.
همیشه در جستجوی مطالب جدید در زمینه طراحی گرافیک باشید. مجلات و وبلاگ های مربوط به این کار را مطالعه کنید تا از اخبار مطلع شوید و راجع به آخرین ابزار و تکنیک های طراحی گرافیک اطلاعاتی کسب نمایید. گاهی اوقات استفاده از یک کلاس آموزشی آنلاین درمورد آخرین تکنیک ها، می تواند ایده خوب و جالبی باشد.

هم چنین طراحان گرافیک باید به طرح های پیرامون خود دقت زیادی داشته باشند. با جمع آوری طرح ها، مجلات، تصاویر و سایر محصولات گرافیکی می توان ایده های نو و خلاقانه ای گرفت. مسافرت کردن نیز برای طراحان گرافیک مفید است. از آن جایی که این زمینه هنری بسیار پویا و در حال تغییر است، طراحان گرافیک باید جریانات را دنبال نموده و با تغییرات وفق بیابند تا بتوانند جایگاه رقابتی خود را حفظ کنند.
نکته مفید دیگر در طراحی گرافیک این است که طراحان گرافیک باید با دقت زیادی به حرف مشتری گوش کرده، خواسته های او را درک نمایند و سفارش را به موقع تحویل دهند. طراحان گرافیک در صورتی نتیجه می گیرند که به کار خود علاقه داشته و در آن برجسته و ماهر باشند.
طراحی گرافیک در کل راجع به ترکیب تکنولوژی و هنرهای زیبا بحث می کند. بنابراین طراحان گرافیک باید بر روی هر دو جنبه این حرفه کار کنند و همیشه بهترین آثار را به مشتریانشان تحویل دهند. آن ها باید سفارش را بر طبق زمانی که در قرارداد ذکر شده تحویل دهند.
طراحان گرافیک برای داشتن یک جایگاه خوب شغلی باید پویا و وفق پذیر بوده و همیشه علاقه مند به یادگیری و ارتقاء مهارت در طراحی باشند.
نکات مهمی برای طراحان وب

اگر یک طراح سایت قراردادی هستید یا به تازگی شرکتی در این زمینه تأسیس کرده اید، کار کردن برای شما بسیار مشکل است. طراحان وب جهت دریافت درآمد قابل قبول، باید واقعاً ماهر بوده و بتوانند مهارت های خود را به بازار عرضه کنند. راه های زیادی برای ارتقاء مهارت یک طراح وب وجود دارد؛ مانند: بازاریابی و تبلیغ رسانه ای، نوشتن وبلاگ و پیوستن به یک گروه طراحی وب. شبکه سازی و بیان شفاهی نیز در این زمینه از اهمیت زیادی برخوردارند.
آلبوم جذابی از آثارتان ایجاد کنید. نامی برای شرکت خود در نظر بگیرید و برندی برای آن طراحی کنید. این کارها اثر زیادی بر بازاریابی دارند.
مهارت های میان فردی نیز به اندازه مهارت های طراحی مهم هستند. طراحان وب باید قادر به درک خواسته های مشتریان و تحویل به موقع سفارش به آن ها باشند. یک ایده خوب، استفاده از طرح های پیش نویس مشتریان است تا بدین وسیله درک مشترکی از پروژه مابین دو طرف ایجاد شود.
طراحی وب، زمینه هنری پویایی است که پیشرفت تکنولوژی و ظهور تکنیک ها و روش های جدید طراحی وب در آن مطرح است. یک طراح سایت خوب باید از آخرین رویدادهای دنیای طراحی وب اطلاع داشته باشد و قادر باشد خود را با تغییرات سریع وفق دهد.
طراحان وب باید خلاقیت و اطلاعات فنی داشته باشند تا در این زمینه موفق شوند. آن ها باید از محیط پیرامون خود الهام بگیرند. یک طراح سایت خوب نباید طرح های تکراری خلق کند و باید همیشه نوآوری داشته باشد. هم چنین کپی برداری از طرح های طراحان دیگر به منزله تجاوز از قانون کپی رایت بوده و تخلف محسوب می شود.

یک طراح وب باید در زمینه کدگذاری بسیار ماهر بوده و در مورد نرم افزارهایی مانند فتوشاپ اطلاعاتی داشته باشد تا بتواند یک وبسایت مفید طراحی کند. امروزه رویدادهای بسیاری در زمینه طراحی وبسایت در جریان است؛ مانند طراحی ساده با استفاده از حداقل رنگ ها و اجزاء گرافیکی. طراحان وب باید در جریان تمام رویدادهای اخیر باشند.

نکات ارزنده برای طراحان وب و طراحان گرافیک

× هر سوالی دارید ازمون بپرسید