مناسب ترین قالب ورد پرس سایت

انتخاب  قالب وردپرس ، یکی از ضروری ترین مواردی است که برای راه اندازی وب سایت خود باید در نظر گرفته شود.با توجه به تنوع قالب های موجود در بازار، در این نوشته  قصد داریم نکاتی را مطرح کنیم تا با کمک آن ها بتوان مناسب ترین قالب وردپرس را برای وب سایت خود انتخاب کرد.

 

مناسب  ترین قالب ورد پرس سایت

یکی از مهم ترین دلایل استفاده از قالب حرفه ای، بهره مندی از ضمانت پشتیبانی به وسیله ارائه دهنده قالب است، مسئله ای که در قالب های رایگان، با توجه به هدف طراحی آن ها، دیده نمی شود. علاوه بر این زمانی که شما برای خرید قالب حرفه ای پول پرداخت می کنید، می توانید به راحتی به مستندات قالب و بروز رسانی های منظم، دسترسی داشته باشید. حتی ویدیو های آموزشی ، محتوای دمو و راه اندازی اولیه ی قالب به صورت رایگان در بعضی از فروشگاه های ارائه دهنده قالب های  حرفه ای، به شما پیشنهاد می شود. هم چنین استفاده از قالب های حرفه ای باعث منحصر به فرد تر شدن وب سایت شما خواهد شد چرا که هر کسی می تواند از قالب های رایگان استفاده کند.

 

با توجه به نکاتی که اشاره شد برای انتخاب یک قالب حرفه ای به نکات ذیل  توجه داشته باشید:

۱- طراحی زیبا، جذاب و مدرن:

با توجه به این که شما قصد دارید برای مدت زمانی از این قالب استفاده کنید، کاربران وب سایت شما به آن عادت خواهند کرد. بنابراین باید از قالبی استفاده کنید که زیبا و دلنشین باشد تا بتوانید برای مدتی طولانی، بدون نیاز به ایجاد تغییر اساسی، از آن استفاده کنید.

چند نکته برای طراحی وب سایت های زیبا، که توسط تمام طراحان خوب در نظر گرفته می شود، عبارتند از:

  • ترکیب رنگ مناسب
  • تایبوگرافی عالی
  • چیدمان مناسب و آراسته
  • تصاویر زیبا

در نظر گرفتن این موارد، باعث ایجاد هارمونی و پیوستگی در وب سایت شما خواهد شد که مخاطب را جذب می کند. نه تنها وب سایت شما زیبا به نظر می رسد، بلکه به این وسیله می توانید اهداف خود را هم محقق کنید.

اکثر قالب های حرفه ای، امکان استفاده از بی نهایت رنگ و همین طور ابزار داخلی برای انتخاب فونت را فراهم می کنند. علاوه براین باید از به کار رفتن تایپوگرافی مناسب در قالب خود، اطمینان پیدا کنید.

هنگام کار کردن با دموی قالب، فقط به مشاهده صفحه اصلی اکتفا نکنید و از قسمت های دیگر هم دیدن کنید. مثلاً اگر در وب سایت خود، قسمتی برای ارائه ی نمونه کار ها دارید، حتماً از قسمتی که در دموی قالب برای این موضوع در نظر گرفته شده، بازدید کنید. مطمئن شوید که قالب، نمونه ها و چیدمان های متنوعی برای قسمت های مختلف وب سایت در اختیار شما قرار می دهد. تمام صفحه ها و قسمت های مختلف را چک کنید تا از رعایت اصل پیوستگی در طراحی، اطمینان پیدا کنید.

۲-  قالب ، نه مجموعه ای از افزونه ها

تفاوت اصلی بین قالب ها و افزونه های وردپرس در این مطلب است که  قالب ها برای ارائه و نمایش وب سایت شما هستند و افزونه ها ، قسمت های عملیاتی را انجام می دهند. با این وجود، به دلیل رقابت شدید در بازار قالب های حرفه ای وردپرس،بعضی از توسعه دهندگان، قابلیت های شبه افزونه ای به قالب اضافه می کنند که بیش تر از مقدار لازم است.

اما چرا این کار مناسب نیست؟ چونکه وقتی قالب وردپرس وارد قلمرو افزونه ها می شود، تغییر دادن قالب بر روی یک وب سایت، دشوار خواهد شد. هم چنین، شرت کدهایی که درون قالب قرار داده شده اند با تعویض قالب، عملکردشان متوقف می شود که همین مسئله فرایند تعویض قالب را سخت و زمان بر می کند.

علاوه بر این، قالب های وردپرسی وجود دارند که دقیقاً مثل یک افزونه عمل می کنند. البته برای بعضی وب سایت خاص مثل وب سایت املاک یا هتل، استفاده از عملکردهای موجود در قالب می تواند گزینه ی خوبی باشد اما زمانی که می خواهید این قالب ها را تعویض کنید متوجه سختی کار خواهید شد چرا که ممکن است قالب های دیگر، عملکرد مشابه قالب قبلی شما را نداشته باشند.

 

۳- امنیت و کارایی مناسب داشته باشد

بسیاری از کاربران تازه کار وردپرس، در زمان خرید یک قالب حرفهای، توجه چندانی به سرعت بارگذاری قالب و کدنویسی مناسبآن ندارند. در رقابت بین طراحان قالب برای فروش بیش تر، اشتباهی که ممکن است بعضی از طراحان مرتکب شوند، اضافه  کردن بیش از اندازه ی امکانات و ویژگی ها به قالب است که می تواند منجر به مشکلاتی در بحث سرعت و کارایی وب سایت شما بشود.

حال مشکل این جاست که بیش تر کاربران تازه کار، مهارت لازم برای بررسی کدها را ندارند. پس چطور متوجه کیفیت کدنویسی یک قالب حرفه ای بشویم؟

اول: قالب های حرفه ای را تنها از منابع معتبر و مشهور خریداری کنید.

دوم: ببینید چه شخص یا اشخاص دیگری از قالب های آن فروشگاه یا طراح، استفاده کرده اند و چه نظری داشته اند. آیا وب سایت معتبری از قالب های آن ها استفاده کرده است. هم چنین می توانید از جستجوی گوگل برای پیدا کردن نظرات در مورد قالب استفاده کنید.

۴ – با اهداف شما سازگار باشد

قبل از شروع جستجو برای طراحی قالب حرفه ای، تمام ویژگی هایی که از قالب مورد نظر خود انتظار دارید را یادداشت کنید. مثلاً: نیاز دارید که قالب شما از ووکامرس، پشتیبانی کند؟ قابلیت ترجمه به زبان های مختلف را داشته باشد؟ یا هر مورد دیگری که مد نظر شماست.

اگر دوست دارید برای انجام کار های خاصی از افزونه ها مورد نظر خودتان استفاده کنید، در صورت قید نشدن در توضیحات قالب، حتماً از فروشنده یا طراح قالب در مورد این موضوع سوال کنید.بعد از انتخاب قالب مناسب، می توانید افزونه های مورد نظر خود را نصب کنید و در صورت تمایل به سفارشی سازی بیش تر قالب، می توانید از کدهای CSS استفاده کنید.

انتخاب مناسب ترین قالب وردپرس برای وب سایت خود

انتخاب مناسب ترین قالب وردپرس ، یکی از ضروری ترین مواردی است که برای راه اندازی وب سایت خود باید در نظر گرفته شود. سوالی که معمولاً مطرح می شود این است که قالب رایگان بهتر است یا قالب حرفه ای و چگونه قالب متناسب با وب سایت خود را انتخاب نماییم. با توجه به تنوع قالب های موجود در بازار، در این نوشته  قصد داریم نکاتی را مطرح کنیم تا با کمک آن ها بتوان مناسب ترین قالب وردپرس را برای وب سایت خود انتخاب کرد.

× هر سوالی دارید ازمون بپرسید