طراحی گرافیک

طراحی گرافیک

گرافيک مجموعه اي از خلاقيت ها , نوآوري ها , شناسايي نيازها و … مي باشد. داشتن ايده هاي نو مهم تر از داشتن آخرين تجهيزات مدرن است اگر چه براي پياده سازي و اجراي ايده هاي ناب نيز بايد از ابزارهاي مناسب استفاده نمود. امروزه  گرافيک به بخش جدايي ناپذير تجارت تبديل شده است و از آن براي معرفي شرکتها و سازمان ها و تخصيص يک هويت بصري و اثرگذار براي آنها استفاده مي شود.

براي اينکه بتوانيد در ميدان رقابت با ديگر شرکتها و برندها پيروز باشيد بايد بتوانيد خود را به گونه اي متفاوت نشان دهيد. اولين گام براي شروع يک تجارت خوب و راه اندازي کسب و کار داشتن يک آرم يا نشان تجاري يا همان لوگو است. طراحي لوگو بايد به گونه اي باشد که به متفاوت ديده شدن شما کمک نمايد و صرف استفاده از لوگو هاي از پيش طراحي شده بدون خلاقيت ونوآوري نمي تواند نشان تجاري شما را در ذهن ها ثبت نمايد. خلاقيت رمز ماندگاري است.

البته بايد توجه داشت که ايده هاي جديد و خلاقانه بايد بر اساس نيازها و مرتبط با حوزه کاري شما طراحي شود ، نو آوري بي ربط مشکلي را حل نمي کند. طراحي گرافيک و طراحي لوگو در پيشرفت بازاريابي اينترنتي بسيار موثر است. تجربه در طراحي گرافيک نيز بسيار مهم است طراحي در صنعت تبليغات از مهم ترين فاکتورها و بسيار سرنوشت ساز است. استفاده صحيح و اصولي از علائم , تصاوير و نوشتار در برقراري ارتباط با بيننده از نکات ظريف و مهم در طراحي است. طراحي گرافيک يک هنر خلاقانه است که در آن استفاده از جديدترين تکنولوژي ها در کنار ايده هاي ناب و مدرن معجون موفقيت در دنياي رقابت است. طراحي گرافيک در حوزه هاي مختلفي چون سينما، تلويزيون، مطبوعات، نشريات، پوسترها،هويت سازي (لوگو و نام تجاري)، علائم روي بسته بندي انواع کالاها، تابلوهاي تبليغاتي و بيلبوردها ،و ويترين فروشگاه ها و طراحي مکان هاي عمومي و شهري، کاريکاتورها،نشانه ها و علايم، کاتالوگ ها و بروشورها،تصوير سازي، طراحي صفحات مختلف براي کامپيوتر،طراحي وبسايت وگرافيک آن، انتشارات (مجلات، روزنامه‌ها و کتاب‌ها)،  نقش پول و اسکناس،طرح تمبرها،کارت ويزيت و پاکت و سرکاغذ و ساير موارد حضور دارد.

در طراحي گرافيک موفق ابتدا بايد نيازها و اهداف طراحي گرافيک مشخص شود. سپس بايد به تحليل مخاطبين و بررسي نيازهاي آن ها پرداخته شود. طراحي گرافيک سايت , طراحي گرافيک لوگو , طراحي گرافيک پوستر , طراحي گرافيک کارت ويزيت و موارد ديگر هر کدام اهداف و نيازهاي خاص خود را دارند. در طراحي گرافيک برقراري ارتباط صحيح با مخاطب بايد مهم ترين نکته اي باشد که بدان توجه مي شود.
امروزه براي موفقت در کارها و به دست آوردن جايگاه و موقعيت اجتماعي مطلوب و کسب اعتبار داشتن نشان تجاري , کارت ويزيت , وبسايت حرفه اي و انواع کاتالوگ و … بسيار موثر است. به خصوص در فضاي اينترنت براي کسب شهرت اينترنتي و موفقيت در بازاريابي اينترنتي و برندينگ اينترنتي يک وبسايت با طراحي اصولي و لوگوي مناسب بازتابي از کسب و کار و فعاليت و تخصص شماست.
در طراحي گرافيک همچنين سليقه و نياز مشتري نيز بايد به دقت لحاظ شود و به نظرات وي احترام گذاشته شود.
طراحي لوگو يا آرم و لوگو تايپ
طراحي وبسايت متناسب با کسب و کار شما
طراحي هويت بصري براي سازمان يا شرکت
طراحي کاراکتر تبليغاتي
طراحي تصوير سازي
طراحي پوستر

طراحی گرافیک

× هر سوالی دارید ازمون بپرسید