طراحی سایت اسلیمی

طراحی سایت یکی از گسترده ترین سبک های طراحی از نظر دامنه موضوعات میباشد ، یکی از انواع سایت های کاربردی سایت های مذهبی میباشد ، امروزه به خصوص در کشور ما ایران مراکز مذهبی ، مساجد و غیره تمایل بیشتری به طراحی سایت مذهبی نشان میدهند.

طراحی سایت اسلیمی

فرض کنید قصد طراحی گرافیکی یک وبسایت مذهبی ( مثلا برای حوزه علمیه ، دفاتر امام جمعه یا مساجد ) را داریم . طبیعتا سبک و نحوه طراحی متفاوتی باید به کار گرفته شود. نمیتوانیم از سبک های طراحی که در سایت های به روز جهانی استفاده میشود بهره ببریم. طرح سایت های مذهبی میبایست نمایانگر ارزش های دینی ، روایات ، آیات آسمانی و غیره در تمامی ابعاد باشد به طوری که کاربر به محض ورود به سایت احساس ورود به یک فضای الهی و با جذابیت معنوی را داشته باشد.

طراحی اسلیمی

طرح اسلیمی در تعریف به معنی نقوشی به شکل گیاهان و با ساقه های مارپیچ است که ابتدا و انتهای آن نا مشخص است میباشد.

خط های پیچیده ، منحنی و دورانی از مشخصات نقوش اسلیمی میباشد. ریشه نقش های اسلیمی به هنر ایران کهن باز میگردد.

طرح ها و نقوش اسلیمی در انواع مختلف : ساده ، توپر ، توخالی ، دهن اژدری ، خرطوم فیلی ، ماری و انواع دیگر میباشد.

اگر چهارچوب طراحی سایت های مذهبی به نحوی مناسب در نظر گرفته شود ، طرح های اسلیمی این ظرفیت را دارند که به راحتی در طراحی این سایت ها نقش مهمی را ایفا نمایند

اهمیت طراحی گرافیک در طراحی سایت مذهبی

طراحی سایت های مذهبی معمولا بیشتر تکیه بر طراحی گرافیک دارند تا امکانات پیچیده . طراحی گرافیک اختصاصی تمام صفحات از جمله : صفحه سوالات متداول قرآنی ، داستان های مذهبی ، کلاس های مذهبی و سایر صفحات از اهمیت خاصی برخوردار است.

امکانات طراحی سایت مذهبی

از امکانات اختصاصی سایت های مذهبی نیز میتوان به موارد زیر اشاره کرد :

برگزاری نظرسنجی از کاربران در موضوعات مختلف قرآنی ، دینی و مذهبی  و نمایش  نتایج نظرسنجی پس از تایید مدیر سایت

امکان دریافت فیلم ، عکس و فایل های صوتی ، متنی از کاربران سایت یا اشتراک گذاری آنها با سایر اعضا و کاربران

چاپ ، ذخیره نسخه متنی ، ذخیره بوک مارک، ستاره دهی ، امتیازدهی کاربران

عضویت اعضا و دوسداران هیئات مذهبی  و تشکیل گروه و صفحه اختصاصی برای هیئت ها و مساجد، تشکیل کانون ها و انجمن های قرآنی ، آموزشی .

و بسیاری امکانات دیگر  که میتواند مد نظر متقاضی طراحی سایت مذهبی باشد.

به طور کلی طراحی سایت مذهبی به دو بخش کلی طراحی گرافیک و کدنویسی تقسیم بندی میشود . گرافیست یا طراح گرافیکی صفحات وب ابتدا با استفاده از نظرات و سلایق متقاضی طراحی سایت مذهبی و با بهره مندی از نقوش اسلیمی و طرح های مذهبی ، صفحات مورد نیاز در طراحی سایت مذهبی را طراحی مینماید.

این طرح ها پس از تایید نهایی مشتری برای کدنویسی اولیه ارسال و پس از اتمام این مرحله و کدنویسی نهایی ، طراحی سایت مذهبی به اتمام میرسد.

به طور کلی در طراحی سایت های مذهبی ، طراحی گرافیک از اهمیت ویژه ای برخوردار است که استفاده از نقوش اسلیمی میتواند کمک زیادی به این بخش مهم از طراحی سایت های مذهبی نماید.

 

طراحی سایت اسلیمی

× هر سوالی دارید ازمون بپرسید