رنکینگ سایت چیست؟ چه فاکتورهایی در رنکینگ سایت امتیاز منفی دارند؟

بارها کلمه رنکینگ سایت را شنیده ایم اما امروز میخواهیم به توضیح آن بپردازیم چرا میگونید هر چه رنکینگ سایت بالاتر باشد سایت شما موفقتر است و بازدید بیشتری خواهد داشت؟

معیار گوگل برای ارزیابی یا رنکینگ سایت، لینک ها، اسم ها و اعتبار شما نزد دیگر صفحات اینترنت می باشد و بر اساس نمره یا رنک(RANK) مخاطبانتان و تعداد آنان، اهمیت شما را مشخص می کند این ارزیابی ثابت نمی باشد، در واقع گوگل هر چند ماه یک بار در اینترنت جستجو می کند و رنک صفحات سایتها را کم و زیاد می نماید.

RANK یک صفحه می تواند از ۰ تا ۱۰ باشد و هر چه این عدد بالاتر باشد نشان دهنده رنک بهتری است.
سایت ها و وبلاگ ها پیج رنک های مختلفی دارند. معتبرترین سایت‌های اینترنتی اعم از گوگل، یاهو، W3.ORG، نیویورک تایمز، MSN، بلاگر و چندین و چند سایت دولتی و غیر دولتی دیگر دارای نمره ۹ یا ۱۰ می باشند که دارنده بیشترین رنک پیج در اینترنت می باشند.

تعداد تصاویر

فاکتورهای منفی در رنکینگ طراحی سایت چه مواردی هستند؟
۱٫محتوای کم در صفحه اصلی سایت
نکته ای که اغلب در طراحی سایت ها نادیده گرفته می شود فراهم نمودن محتوا در صفحه اصلی طراحی سایت می باشد. درج تنها اسلایدشو و منوهای مختلف در صفحه اصلی طراحی سایت فاکتوری ناپسند در جهت سئو سایت خواهد بود. بنابراین درج نمودن محتوایی مرتبط و درخور کلمات کلیدی سایت و با حجمی مناسب،می تواند گامی مثبت در جهت سئو سایت باشد.

۲٫درج فایل فلش در طراحی سایت
از دیگر اقدامات ناپسند در مبحث سئوسایت، درج فایل های فلش می باشد. فایل های فلش به دلیل امکانات و زمان مورد نیاز برای بارگذاری، تاثیرگذاری منفی را در سئو سایت به دنبال خواهد داشت.

۳٫ایجاد صفحات با محتوای کم
ایجاد صفحات سایت با محتوای اندک و نیز عدم فراهم نمودن محتوای مناسب در صفحات طراحی وب سایت، اثرگذاری منفی را در پروسه سئوسایت خواهد داشت.

۴٫صفحات با عنوان متشابه در طراحی سایت
عدم درج نمودن متاتگ عنوان و توضیحات مناسب برای هر یک از صفحات طراحی سایت، موجب می شود تا مقصود و هدف از ایجاد آن صفحه طراحی سایت نا مشخص و نامعلوم شود و به درستی در موتور جستجو به نمایش گذاشته نشود که در نتیجه دسترسی صفحات طراحی سایت با مشکل روبه رو خواهد بود.

۵٫متنanchor نامناسب در لینک
درج کلماتی مانند” اینجا را کلیک نمایید”  یا “بهترین وب سایت”  یا کلماتی با مضمون بهترین، برترین، ارازن ترین از منظر سئو سایت ارزشمند نخواهد بود و کمکی در رنکینگ صفحه سایت نمی کند. بهترین عمل درج کلمه کلیدی طراحی سایت خود و نیز در نظر گرفتن ارتباط آن با صفحه لینک شده می باشد.

نکته: یک تعداد برنامه هایی هم وجود دارد که به راحتی می توانید روی مرورگر خود نصب کنید و از رنک هر سایتی باخبر شوید و اگر میخواید در یک وب سایت تبلیغاتی بدهید بتوانید سایت مناسب را انتخاب کنید. که در تصویر زیر مکان این ابزار را در نوارد منوی بالای مرورگر فایر فاکس نشان میدهیم.

رنکینگ سایت

رنکینگ سایت