حجم تصویر در طراحی سایت

بسیار اهمیت دارد که شما از تصاویری استفاده نمایید که با سرعت بیشتر لود می شوند. یکی از موضوعات مهم در بارگذاری تصاویر و عکس ها حجم فایل شما می باشد. مسلماً زمانی که حجم عکسی زیاد باشد زمان بیشتری نیاز است تا آن تصویر در صفحه سایت شما بارگذاری شود.
به همین منظور بهتر است شما از نرم افزارهای ادیت و اصلاح تصاویر مانند فتوشاپ استفاده کرده و حجم فایل خود را کاهش دهید. در صورتی که عکس های شما سریع تر بارگذاری شوند مخاطبین شما تمایل بیشتری خواهند داشت تا بیشتر به مطالب و عکس های شما مراجعه نمایند.
همانطور که مشخص است طراحی یک سایت تنها در زیبایی قالب سایت خلاصه نمی شود. مسائل بسیار مهمی در زمینه طراحی سایت وجود دارند که ممکن است برخی از افراد به آن ها توجه نکنند. همیشه باید در رابطه با این موارد اطلاعات کسب نمایید و تلاش کنید بهترین استفاده را از آن ها داشته باشید. دانستن اصول طراحی و اصول بکارگیری ابزار و مواد سایت ها تا حد زیادی می تواند شما را نسبت به دیگران متمایز کند و تاثیر بهتر و مثبت تر بر دید مخاطب شما داشته باشد.

حجم تصویر در طراحی سایت
اهمیت سایز عکس ها در طراحی وب سایت

شما با وسایل و تجهیزات مختلفی می توانید اقدام به تصویر برداری کنید و یا اینکه تصاویر مورد نیاز خود را از منابعی تهیه نمایید که در هر دو صورت این تصاویر ابعاد و کیفیت های مختلفی خواهند داشت. هر میزان که یک دوربین با کیفیت تر بوده و در تصاویر خود وضوح و کیفیت بهتری را ثبت کند تصاویر آن حجیم تر هستند و سایز آنها حتی به بیش از ۱۰ مگاپیکسل نیز خواهد رسید. چنین فایل هایی را با توجه به سرعت متوسط اینترنت در ایران مشکل بتوان با همان سایز واقعی در سایت بارگذاری کرد و یا اینکه حتی آن را دانلود نمود. برای همین در بسیاری موارد با فشرده کردن فایل آنها را برای دیگران ارسال می کنند تا مقداری حجم آنها کاهش یابد.

کاهش اندازه عکس در طراحی سایت

با توجه به مواردی که در بالا اشاره کردیم و محدودیت هایی که در طراحی سایت وجود دارد و سرعت بالا آمدن صفحات و تصاویر که نقش مهمی در سئو سایت دارد می توان به راحتی نتیجه گیری کرد بارگذاری تصاویر سنگین حتی در صورت قابلیت انجام باز هم می تواند بر روی سئو سایت و سرعت بالا آمدن سایت تأثیر منفی بگذارد.ریسایز کردن و کاهش حجم تصاویری که اندازه بزرگی دارند راهکاری است که می توانید استفاده کنید و با توجه به تجربه خود از نرم افزارهای مختلفی که وجود دارد برای ویرایش تصاویر بهره ببرید.

هنگام طراحی سایت باید در مورد چگونگی استفاده از تصاویری که می خواهید در وب سایت تان به کار ببرید، فکر کنید. عکس ها نه تنها روی کاربران بلکه بر بهینه سازی سایت نیز تاثیر دارد.قبل از هر چیز به نکته توجه کنید که منظور ما از تصاویر وب سایت نمودارها و نقشه ها را نیز شامل می شود. تمامی اینها در قالب دیجیتالی در کامپیوتر شما وجود دارد و می تواند بر روی وب سرور ذخیره شود.

تمامی این ها این ابلیت را دارند که در هر فرمت و قالب دیجیتالی روی وب سرور ذخیره شوند، عدم توجه به آنها ممکن است بازدیدکنندگان وب سایت را به صورت چشمگیری کاهش دهد.

ما در حالت کلی دو دسته از تصاویر را در وب سایت استفاده میکنیم :
۱٫تصاویر ثابت که تعداد آنها مشخص است مانند آیکون ها و لوگو
۲٫تصاویری که متناسب با محتوای هر صفحه اضافه میشود که بسته به موضوع و میزان محتوا متفاوت است.مانند طراحی سایت فروشگاهی که مدام در حال افزودن محصول و اطلاعات جدید هستیم.

– حجم تصاویر: اگر حجم تصور بالا باشد سرعت دانلود صفحات وب سایت پایین می آید. سرعت بالا در راحتی بازدیدکنندگان وب سایت شما و میزان رضایت آنها بسیار تاثیرگذار خواهد بود.
– ابعاد تصویر: اگر ابعاد تصویر با مکان بارگذاری تناسب نداشته باشد، تصویر به صورت کشیده و بی کیفیت دیده خواهد شد.
– کیفیت : عدم رعایت کیفیت تصاویر نیز تاثیر بسیار بدی بر طراحی و صفحه شما خواهد گذاشت.

حجم تصویر در طراحی سایت

× هر سوالی دارید ازمون بپرسید