cms چیست

cms چیست ؟ این سوال که cms چیست یا سیستم مدیریت محتوا چیست برای بسیاری از مشتریال وجود دارد و اینکه بدانند آیا یک cms رایگان است یا نه مهترین بخش سوال cms چیست آنهاست

cms انواع برنامه های مدیریت محتوا،برنامه ای نرم افزاری روی سرور هستند که به مدیر سایت اجازه می‌دهد تا محتوای سایت را بدون نیاز به طراحی از ابتدا سایت، تغییر بدهد. در واقع طراح ابتدایی سایت، یک بار سیستم محتوا را طراحی می‌کند و تعدادی قالب آماده برای صفحات طراحی کرده و آن را روی سایت شما نصب می‌کند. و حال شما به راحتی می‌توانید صفحات دیگری را به آن کم یا اضافه یا ویرایش کنید.

سایتهای مجهز به سیستم مدیریت محتوا که در اصطلاح به CMS که مخفف Content Management System است مشهورند، وبسایتهایی از نوع پرتالهای کاربرید برای طراحی قالب سایت  یا سایتهای پویا هستند که برای مصارف خاص توسط طراحان حرفه ای قالب گرافیکی وب سایت و یا شرکتهای طراحی حرفه ای ایجاد میشوند.

تمام مزایا و معایب مربوط به سایتهای پویا در مورد سایتهای مجهز به سیستم مدیریت محتوا صدق می کند. البته در نظر داشته باشید که سایتهای پویا و پرتالهای اماده  نیز مجهز به سیستم مدیریت محتوا هستند اما آنچه که در CMS ها متفاوت است طراحی آنها و سیستمهای مدیریت محتوای آنها برای مصارف خاص است.

ایجاد محتوا: قابلیتی است که مؤلفین آثار (نویسندگان محتوا) برای استفاده از CMS به آن نیازمندند.
ملزومات این بخش عبارتند:

محیط تألیف یکپارچه برای یک سایت کاربردی

سیستم مدیریت محتوا باید محیط قدرتمند و یکپارچه ای را برای مؤلفین آثار فراهم آورد. بدین ترتیب مؤلفین می توانند از امکانات گسترده جهت ایجاد محتوا در CMS استفاده کنند همچنین این سی ام اس ها باید یک طراحی قالب گرافیکی زیبا داشته باشند تا تفاوت در آنها ایجاد شود یعنی پوسته بسیار مهم است.

جداسازی محتوا و محیط نمایش آن

ایجاد فرمت های مختلف نشر بدون جداسازی محتوا و محیط نمایش آن امکان پذیر نمی باشد. تألیف باید بر مبنای شیوه ها به گونه ای بوده که قالب نوشته  بر روی محتوا پیاده سازی گردد.

و تمامی این سیستم های مدیر محتوا بسیار کاربردی و آسان می باشند و هسته یکسانی دارند که ما با طراحی قالب گرافیکی سایت و پوسته های زیبا تفاوت را برای این هسته های یکسان ایجاد می کنیم.

cms چیست

 

cms چیست