گرافیست | گرافیست سایت | طراحی گرافیکی

گرافیست کیست؟ گرافیست سایت به چه کسی گفته میشود؟ شاید بارها در هنگام انجام یک کار گرافیکی از خود پرسیده باشید گرافیست کیست و چگونه یک گرافیست خوب پیدا کنیم ما در زیر به معرفی و توضیح ویژگیهای گرافیست میپردازیم :

گرافیست کسی است که با داشتن تحصیلات مربوطه در هنگام انجام یک کار گرافیکی موضوع را از مشتری میگیرد و بسته به هنر خیش طرحی خلق می کند یا موضوعی را با طراحی گرافیکی بیان می کند طراحان گرافیک برای انجام ایده های متفاوت تر روش های جدیدتری را به کار می بردند و در نهایت اتفاقی که می افتاد سبک هایی گوناگون و وابسته به طراح بود که پیش چشمان قرار می گرفت، به گونه ای که بسیاری کارها بدون امضای طراح هم نام طراح را در خود داشت. این مشخصه اما با ورود ابزاری نو که می توانست تمام فضای یک آتلیه طراحی را با تمام ابزارهای آن در خود جای دهد به یک باره دگرگون شد.

استفاده از کامپیوتر و انواع برنامه های گرافیکی کار گرافیست ها را بهتر و راحتر کرد و کارها از انجامهای دستی و خطی خارج شد و امروزه تمامی گارهای گرافیکی با کامپوتر انجام میشود از قویترین برنامه های گرافیکی می توان فتوشاپ و کرل را نام برد البته امروز برنامه ایلستریتور نیز بسیار پر کاربرد است و درواقع ترکیبی از دو نرم افزار فتوشاپ و کرل می باشد که به صورت خطی کار می کند البته با وجود تمامی نرم افزارهای گرافیکی موجود در فضای مجازی باز هم نیاز به طراحیهای خطی و روی کاغذ احساس میشود برای طراحی و خلق یک لوگو یا ایده و یا یک فونت باید حتما از استعدادهای و خلاقیت خود کمک گرفت و بهترین راه برای تداوم رویا و گسترش ذهن استفاده از یک کاغذ و کشیدن تصویر ذهنی از موضوع روی ان است با این روش معمولا گرافیست ها به طرحهای کاملا جدید و منحصر به فردی خواهند رسید.

دو نوع طرح گرافیکی داریم :

  • طرحهای خطی یا برداری که اغلب در کرل تولید میشوند این گونه طراحهایی به هر اندازه که کاربران بخواهند قابل بزرگ شدن و چاپ های ۱۰۰ متر و بیشتر هستند
  • طرحهای فتوشاپی که از تصاویر تولید شده اند و بسته به نوع روزلیشن تصویر و DPI قابل چاپ شدن می باشند اما معمولا برای چاپ های بزرگ مناسب نیستند

گرافیست

گرافیست