ویژگی های طراحی ساید جدید

 

طراحی مجدد سایت

افزایش ترافیک سایت همواره یکی از اصلی ترین عواملی است که موجب میشود شخصی بخواهد سایتش مجدد طراحی شود. اگر مشتری خواهان حفظ گرافیک سایت قبلی است و شرکت طراحی سایت گرافیک را قدیمی میداند. برای مشتری چند نمونه از سایت هایی که کالا و خدماتی مانند سایت او را ارائه میدهند و از گرافیک جدید بهره برده اند، میتواند به ترغیب مشتری برای تغییر گرافیک سایت کمک کند.

برای افزایش مخاطب یک سایت، طراحی مجدد سایت چه کمکی می کند؟ علاوه بر اینکه امکان استفاده از گرافیک های مدرن تر در طراحی سایت جدید وجود دارد. همواره میتوان با اصلاح سیستم کد نویسی سایت به ساده تر شدن سایت برای مشتریان کمک کرد. همه ما به سایت هایی برخورده ایم، که با دسته بندی های بی جهت حوصله کاربر را سر می برند. در طراحی سایت جدید باید تلاش کرد این دسته بندی های زائد را حذف کرد. ایجاد زیر شاخه هایی مانند Fa تنها باعث میشود، مخاطب سایت، رغبت کمتری به ماندن در سایت داشته باشد.

برنامه نویسی سایت براحتی میتواند به ماندگاری مشتری در سایت کمک کند. حذف کدهای اضافه جاوا و مانند آن و انتقال این کدها به انتهای صفحات، سرعت بارگذاری صفحه را بالا میبرد. دلیلی برای اجرای یک کد قبل از بارگذاری کامل صفحه وجود ندارد. بنابراین ابتدا اجازه دهید، محتوای صفحه بارگذاری شود و سپس جلوه دلخواه خود را به آن اعمال کنید. این کار نه تنها سرعت بارگذاری صفحه را بیشتر می کند. بلکه جلوه گرافیکی سایت را بهتر عرضه میکند و باعث میشود مخاطب به جلوه های سایت توجه بیشتری بکند.

تلاش کنید که در هنگام تصمیم گیری برای جلوه های سایت آنها را بر اساس بارگذاری در لحظه اول تنظیم کنید. این کار برای برخی قالب ها که در آنها عکس و نوشته همراه با اسکرول صفحه به پایین ظاهر میشوند غیر ممکن است. ولی در افکت های دیگر میتوان از این روش استفاده کرد.

ویژگی های طراحی ساید جدید

 

 از چنیدن کتابخانه که، یک کار را انجام میدهند در سایت خود استفاده کرده است. این سایت ها معمولا فایل هایی مانند Bootstrap.css،bootstrap-rtl.css و کتابخانه هایی مانند Jquery.js و bootstrap.js را بصورت همزمان و گاهی همراه با فایل هایی که خود ایجاد کرده اند، بر روی هاست بارگذاری می کنند. با یک برنامه SASS میتوان براحتی کد های Bootstrap.css را برای زبان فارسی بهینه کرد و دیگر نیازی به بارگذاری یک فایل جدا برای فارسی کردن بوت استرپ وجود ندارد. کتابخانه های جی کوئری و بوت استرپ هم در کنار هم بی معنی هستند. در عمل هیچ کاری نیست که شما از یکی از کتابخانه ها بخواهید و از عهده دیگری بر نیاید، بنابراین تنها از یکی از این دو کتابخانه استفاده کنید. گاهی صرفا بخاطر عدم تسلط برنامه نویس شاهد هستیم که کدهایی افکتی که نیازی به جاوا اسکریپت ندارند، با کمک ده ها خط کد جاوا ایجاد شده اند. این مسائل باعث شده است که بسیاری از مشتریان، نرم افزارهای متن باز، را مقصر این مشکلات بدانند و نه برنامه نویسان آن را، به همین دلیل شرکت های حرفه ای از نرم افزار های تخصصی برای طراحی سایت بهره میبرند.

همه ما میدانیم برنامه نویسان بزرگی در سراسر دنیا از سیستم های طراحی سایت متن باز برای طراحی سایت های مشتریانشان استفاده می کنند. اما متاسفانه در ایران بدلیل نبودن استانداردی برای تعیین کیفیت کار اشخاص و شرکت های طراحی سایت، بسیاری از کسانی که تنها در حد یک کاربر عادی از عهده کار با نرم افزار های متن باز سر رشته داشته اند، وارد بازار تولید سایت شده و باعث شده اند که مشتریان نسبت به این نرم افزار ها بد بین شوند. در حالیکه نرم افزار های متن باز کاملا قابل ویرایش هستند و اگر میتوان با یک نرم افزار تخصصی نرم افزار تحت وبی را نوشت، صد در صد میتوان همین کار را با یک نرم افزار متن باز هم انجام داد.

طراحی سیستم های تخصصی طراحی سایت بر پایه Asp کار بسیار زمانبر و هزینه بری است. ولی شرکت های بزرگ این هزینه و زمان را بر خود تحمیل کرده اند، تا بتوانند اعتماد از دست رفته مشتریان را به خود جلب کنند. مطمئنا برنامه نویسانی که از عهده ایجاد یک نرم افزار مدیریت محتوا بر آمده اند، میتوانند بسادگی خواسته های یک مشتری را براورده کنند. شرکت هایی که تمام یک فروشگاه اینترنتی را از صفر تا صد، از طراحی کد ها تا طراحی بانک داده را خود انجام داده اند، مسلما از عهده خواسته های برنامه نویسی یک مشتری برای سفارشی کردن یک بخش فروشگاه بر خواهند آمد. شرکت های بزرگ طراحی سایت در ایران تلاش دارند، تا با انجام حرفه ای پروژه های مشتریان خود، اعتماد مشتریان را جلب کنند و طراحی سایت را بعنوان یک اهرم قدرتمند در بازاریابی معرفی کنند.

سوالی که برخی از مشتریان بیان می کنند این است که آیا سرعت سایت های ASP از سایت های متن باز بیشتر است؟ اگر یک سایت عادی، که دارای متن و تصویر و ویدئو است، را در نظر بگیریم، زبان برنامه نویسی تاثیر زیادی در سرعت اجرا ندارد. حجم عکس ها و نوشته ها و ویدئو ها و سایر مدیاهای موجود در صفحه و سایت است که سرعت سایت را تعیین می کند. البته ما فرض را بر این گذاشته ایم که سرور با کیفیت مطلوبی در حال ارائه خدمات به مشتری است و اینترنت نیز مشکل ارتباطی خاصی ندارد.

اما فرض کنید که یک دانشگاه بخواهد عملیاتی محاسباتی خاصی را در سایت انجام دهد. مثلا بخواهد برای تحقیقات اساتید یک سایت طراحی کند. در این زمان است که یک سایت ASP با کمک کد های C عملیات پردازش را انجام میدهد و سایت های متن باز اینکار را با Php انجام میدهد. دلیل اینکه سایت های ASP در انجام این گونه عملیات بسیار سریع تر از سایت های متن باز عمل می کنند زبان برنامه نویسی آنها است. زبان C برای محاسبات پیچیده طراحی شده است. بنابراین زمانی که سایتی نیاز به عملیات پیچیده داشته باشد، زبان برنامه نویسی Asp همواره سریعتر عمل خواهد کرد.

 

 

طراحی سایت جدید چه مراحلی دارد

۱- مشاوره با یک شرکت مورد اعتماد

طراحی سایت جدید مسائل زیادی به همراه دارد، باید بتوانید با شرکت قبلی ارتباط برقرار کنید، از آنها بخواهید که اطلاعات هاست شما را در اختیارتان بگذارند، مسائلی از این دست در صورت وجود اختلاف مالی میان شما و شرکت قبلی شرایط را دشوار میکند. بنابراین قبل از اقدام به تغییر سایت و طراحی مجدد سایت، با یک شرکت مورد اعتماد مشورت کنید. مشکلات خود را با سایت کنونی مطرح کنید. اگر آنها چاره ای بجز طراحی مجدد پیشنهاد نداند. بعد اقدام به طراحی مجدد سایت کنید.

ما همواره معتقیم که هنگام مشاوره به مشتریانمان صادقانه بهترین راه حل ها را به او پیشنهاد دهیم.

۲- مشخص کردن وضعیت سئو سایت

هنگام طراحی سایت جدید باید وضعیت سئو خود را به اطلاع شرکت برسانید، کدام کلمات شما در صفحات نخست گوگل قرار دارند و برای آن ها چه فعالیتی انجام داده اید.

۳- تعیین گرافیک سایت

هنگام طراحی جدید سایت باید بخاطر داشته باشید که احتمالا شما بدلیل عدم رضایت از گرافیک سایت است، که میخواهید آن را تغییر دهید. اگر این گونه است حتما به شرکت جدید اعلام کنید که تا چه حد میخواهید گرافیک سایت با قت اجرا گردد. معمولا شرکت های درجه یک بدون نیاز به اعلام شما تا ۹۹ درصد گرافیک را مانند آنچه شما خواسته اید اجرا خواهند کرد.

نکات:

سیستم های امروزی طراحی سایت از سیستم های متن باز تا سیستم های تخصصی همگی قابلیت مدیریت محتوا را دارند، بنابراین اگر هنگام تحویل سایت جدید با یک کلمه اشتباه و یا یک عکس اشتباه در سایت مواجه شدید، اصلا نیازی به نگرانی نیست. این موارد کاملا قابل ویرایش هستند. در واقع هر آنچه شما در سایت خود می بینید از متن، عکس، ویدئو و غیره، همگی توسط خودتان قابل تغییر است. سیستم های مدیریت محتوا امروزه چنان ساده شده اند که با صرف یک ساعت زمان میتوانید، براحتی مدیریت سایت خود را یاد گرفته و سایت را مطابق نظر خود تغییر دهید.

چیدمان سایت مانند تغییر محل یک کادر به جای دیگر ممکن است نیاز به کد نویسی مجدد داشته باشد. اغلب کد نویسی سایت ها بگونه ای است، که بتوان این تغییرات را با css انجام داد، ولی حتی انجام اینکار با css نیازمند زمان است. بنابراین هنگام سفارش سایت از چیدمان عناصر خود مطمئن شوید.

 

 ویژگی های طراحی ساید جدید