نقش طراحی گرافیک در تبلیغات

لزوم استفاده از طراحی گرافیک در یک طرح تبلیغاتی می تواند دلایل مختلفی داشته باشد که در این مقاله قصد داریم به آن بپردازیم. شاید برای شما هم پیش آماده باشد که در یک کار تبلیغاتی در دو‌ راهی انتخاب عکس و یا طرح گرافیکی قرار گرفته باشید. بی شک به کار بردن هر یک از این دو مورد در طرح مزایا و معایب مخصوص به خود را به همراه خواهد داشت. هر یک هزینه، منابع و زمان مخصوص به خود را نیاز دارد و به شیوه ویژه خود مقصود را بیان می کند. برای اینکه تصمیم گیری بهتری داشته باشید به شما پیشنهاد می کنم، در ادامه با دلایل استفاده از طراحی گرافیک در یک اثر آشنا شوید.

نقش طراحی گرافیک در تبلیغات

 قصد بیان چیزی انزاعی دارید

گاهی برای بیان ماهیت ایده و مفهوم مورد نظر شما بهترین ابزار تصویرسازی است. مفاهیم که برای آنها بلافاصله تصویر مشخصی به ذهن نمیاید و یا ایده های خلاقانه از این دست موضوعات محسوب می شوند. در یک کمپین تبلیغاتی اگر قصد معرفی شخص به خصوصی را دارید عکاسی بهترین گزینه است. اما اگر به دنبال جاودانه شدن برند خود به طریقی خلاقانه هستید طراحی گرافیک به کمک شما خواهد آمد.

 توقع زیادی از عکاسی وجود دارد

گاهی به شدت نیاز خواهید داشت تا تخیل خود را محدود به بودجه و فضا نکرده و تصویری خلاقانه و زیبا آفرینش نمایید. در این زمان طراحی گرافیک بیش از هر زمان دیگری به کمکتان آمده تا تصویری به یاد ماندنی ایجاد کنید. صحنه های سورئال، فوتوریستی و یا فانتزی از طریق تصویرسازی راحت تر و با صرف هزینه های کمتری اجرا می شوند. اگر دوست داشته باشید تا قسمتی از تصویر واقعی به نظر برسد می توانید از هنر کلاژ عکس با طرح های گرافیکی بهره ببرید.

 قصد تعریف داستان دارید

تعریف داستان برای بسیاری از نام های تجاری تبدیل به یک کلید موفقیت به شمار می آید. به خاطر داشته باشید که صرفا تعریف داستان عامل موفقیت نخواهد بود مگر آنکه شخصیت پردازی قوی داشته باشد. در این زمینه یک داستان بصری بسیار تاثیر گذار خواهد بود. شخصیت ها باید قابل درک و دل نشین باشند تا بر روی مخاطبان تاثیرگذار باشند. تصویرسازی به کمک طراحی گرافیک این امکان را به شما می دهد تا شخصیت مناسب را بدون هیچ محدودیتی خلق نمایید.

 نیاز به ایجاد تصویر برای داده ها دارید

اینفوگرافیک ها در دهه اخیر از استقبال بسیار خوبی برخوردار هستند. این طریق از بصری سازی داده ها در انتقال سریع داده ها به مخاطب موفق عمل می کنند. اینفوگرافیک ها در شبکه های اجتماعی اینستاگرام و پینترست به نمایش گذاشته می شوند. تصویر سازی به کمک هنر طراحی گرافیک این قدرت را به هنرمند می دهد تا پیچیده ترین مفاهیم را برای مخاطب قابل فهم سازد.

 سبک خاصی مد نظر دارید

یکی از عوامل تاثیر گذار موفق شدن یک کمپین تبلیغاتی داشتن سبک خاصی است که میان تمامی آثار وحدت ایجاد کند. در اغلب موارد استفاده از طراحی گرافیک دنبال کرد سبکی خاص را برای شما آسان تر خواهد ساخت. این موضوع به خصوص زمانی صدق می کند که سبک تبلیغاتی شما از المان های مشخص زیادی برخوردار است و دقت در به کارگیری صحیح آنها به کمک هنر طراحی گرافیک عملی تر خواهد بود.

نقش طراحی گرافیک در تبلیغات

 

× هر سوالی دارید ازمون بپرسید