طراحی قالب سایتهای ایرانی

قالب سایت یا template به طور کل همان ظاهر اصلی سایت شما می باشد. قالب نه تنها تم رنگ آمیزی سایت ، بلکه نوع طرح را نیز تعیین می کند. تعداد ستون ها، فونت ها، اندازه کلی سایت و نکات دیگر را کنترل می کنددهد.

طراحی قالب سایت

قالب سایت استاتیک چیست ؟

قالب سایت استاتیک برای کسانی که می خواهند یکسری اطلاعات و یا رزومه خود را قرار دهند بیشتر مورد استفاده می باشد که نمی خواهند هزینه زیادی صرف برنامه نویسی کنند و فقط در حد معرفی خود یا کسب و کار.

قالب سایت داینامیک چیست ؟

سایت داینامیک به این خاطر می باشد که شخص بخواهد با استفاده از پنل مدیریت(CMS) اطلاعات خود را از یک پنل که قابل تغییر است ویرایش کند و فقط در این مورد نیز نیاز به یک سرور و دامنه دارد تا قالب خود را روی آن آپلود نماید تا در موتورهای جستجو قابل رویت باشد.

انواع قالب سایت :

 

 • قالب سایت شخصی
 • قالب سایت فروشگاهی
 • قالب سایت شرکتی
 • قالب سایت خبری
 • قالب سایت گردشگری

 

 • قالب سایت پزشکی

نکات اساسی در مورد طراحی قالب سایت :

 • ۱٫ همیشه سعی کنید امکانات سایت را با توجه به اطلاعات، موضوع سایت و هدفی که دنبال می کنید تنطیم کنید. انجام این کار فواید زیادی دارد؛ مهم ترین نکته این است که در صورتی که دقیقا بدانید چه چیزهایی برای سایت خود می خواهید، به راحتی میتوانید طراح سایت را توجیح نموده و خیلی سریح سایت خود را راه اندازی نمایید.
 • ۲٫ اولین و مهمترین بخش سایت کاربرپسند بودن (User Friendly) قالب است. طراحی ریسپانسیو زیرمجموعه همین مورد است، کاربر پس از ورود به سایت، باید اول از همه احساس راحتی کند وباعث گمراهی نشود. سپس همه امکانات در یک قالب دم دست باشد تا به راحتی کاربر بتواند آن ها را پیدا کند. اصولا باید کاری کرد کاربر بیش ترین زمان ممکن را در سایت شما بگذراند و مبهم و خسته کننده نباشد.
 • ۳٫ طراحی قالب باید به گونه ای باشد که کاربر پس از خروج از سایت نام شما در ذهنش باقی بماند. باید علاوه بر قالب خوب متن و عنوان فعالیت خود را برای کاربر زوم کنید، به گونه ای که وقتی کسی به چندین گزینه در زمینه کاری شما فکر می کند، نام یا برند شما اولین موردی باشد که به ذهن می رسد.
 • ۴٫ تبلیغات همه چیز نیست! حتما مشاهده کرده اید قالب هایی را که هدف اولشان گنجاندن تبلیغات در تمام صفحات است تاثیر منفی دارد زیرا در این حالت کاربری که سرزده به سایت شما هدایت می شود، تقریبا سرخورده نیز به خارج هدایت خواهد شد. اکثر سایت ها به تازگی جهت کسب درآمد خود صفحه اصلی سایت را پر از تبلیغات کرده اند و این همیشه هم خوب نیست و بیشتر مواقع باعث فرار کاربران می شود. سعی کنید در قالب سایتتان هر چیزی سر جای خودش باشد. اول از همه به کاربر و نیازهای آن توجه کنید. با این عمل بازدید سایت شما افزایش پیدا خواهد کرد و در این حالت نیز می توانید به صورت محدود و استفاده بهینه از سایت خود از شرکت های معتبر سفارش تبلیغ دریافت کنید که هم باعث افزایش اعتبار سایت شما و هم رنکینگ می شود

قالب چند زبانه :

  یکی از راه های توسعه سایت و مخاطبانی که در سرتاسردنیا زندگی می کنند و نیاز به محتوای سایت شما دارند را باید در اولویت قرارداد. برای انجام این کار سایت شما باید غیر از زبان فارسی، زبان های دیگر را هم در بر داشته باشد؛ اما قبل از اینکه قالبی دو زبانه طراحی کنید نکات زیر را در نظر داشته باشید:

 • ۱٫ برخی زبان ها با این که در چند کشور به صورت یکسان به کار می روند اما دارای کاربردهای متفاوتی هستند. مثلا زبان اسپانیایی در اسپانیا و مکزیک رسمی است. اما مثلا بعضی از کلمات اسپانیایی در اسپانیا یک معنا و در مکزیک معنای دیگری دارند. بنابراین به این موضوع دقت کنید که زبان دوم سایت را برای چه مخاطبی در کدام موقعیت جغرافیایی طراحی می کنید.
 • ۲٫ هر زبانی را که برای نسخه دوم سایت مورد نظر به کار می گیرید؛ سعی کنید نوع رسمی آن زبان را به کار بگیرید. در صورت عدم آشنایی با زبان دوم سایت و استفاده از عبارات محاوره ای از اعتبار سایت شما کاسته خواهد شد. پس رسمیت کار و زبان را جدی بگیرید.
 • ۳٫ معمولا زمانی که با افراد از کشورهای دیگر معامله می کنید باید از نظر مالی نیز برخی نکات را از قبل روشن کرده باشید. یکی از نکات مهم این است که برای معامله با چندین ارز مورد استفاده در کشورهایی که مشتریان از آنجا سفارش می دهند خود را آماده کرده باشید.

طراحی قالب سایت

× هر سوالی دارید ازمون بپرسید