طراحی فایل psd دانلود

طراحی فایل psd دانلود

طراحی سایت دانلود به منظور قرار دادن فایل های مختلف چه بصورت آبونمانی و پولی و چه بصورت رایگان می باشد.

ضرورت طراحی سایت دانلود و اهداف

بی شک کاربران اینترنت برای یک بار هم که شده فایل یا نرم افراری را دانلود کرده اند.

وب سایت های خوب فارسی زبان یا خارجی در این زمینه وجود دارند. شما نیز می توانید صاحب یکی از این وب سایت ها باشید و به کسب و کار در فضای مجازی بپردازید که این امر از طریق طراحی سایت دانلود بصورت حرفه ای و کاربردی توسط شرکت های معتبر و با تجربه ای همانند شرکت پیام آوا امکانپذیر است.

بالطبع هدف اینگونه وب سایت ها درآمدزایی از طریق فروش فایل ها و یا از راه جذب آگهی است. در وب سایت های دانلودی رایگان هدف جذب و افزایش اغضای سایت و افزایش بازدیدکنندگان می باشد تا از این راهکار شرکت ها و کارخانجات تبلیغات خود را در چنین وب سایت هایی قرار دهند، چون مشاغل و صاحبان صنایع به دنبال وب سایت هایی هستند که بطور روزانه و مداوم بازدیدکنندگان زیادی داشته باشند.

نکات طراحی سایت دانلود حرفه ای

در پیاده سازی و اجرای وب سایت های دانلود بایستی به چند نکته توجه ویژه معطوف داشت که عبارتند از :

 • سرعت لود صفحات

سرعت بارگذاری و بالا آمدن صفحات سایت دانلود بایستی مطلوب و قابل قبول باشد تا کاربران از انتظار کشیدن حوصله شان سر نرفته و سایت را ترک ننمایند.

 • راحتی دانلود

سیستم و روند دانلود نبایستی پیچیده و تو در تو و گیج کننده باشد. کاربر باید به راحتی با طی یک یا دو مرحله (ویا ثبت نام در سایت و آبونمان) و پرداخت هزینه به لینک دانلود دسترسی پیدا کند.

به تجربه دیده شده که پیچیده شدن مراحل دانلود، موجب می شود کاربر از ادامه روند و خرید منصرف شده و بسراغ سایت های دانلودی دیگری برود.

 • سیستم جستجوی سایده و پیشرفته

با توجه به غنای سایت های دانلود که مملو از فایل های متفاوت با موضوعات مختلف هستند، سیستم جستجوی ساده برای نیل سریع کاربر به هدف خود با سرچ یک عنوان و همچنین سیستم جستجوی پیشرفته برای در نظرگیری پارامترهایی مانند نام، موضوع، صاحب اثر، فرمت، حجم فایل و … قرار داده شده تا کاربر بتواند به فایل مورد درخواستش دست یابد.

 • نامگذاری و توضیحات فایل ها

در انتخاب نام فایل دقت شود که کوتاهترین و کاربردی ترین کلمه یا واژگان که در زبان عامه ی  کاربران مصطلح است استفاده گردد و همچنین مشخصات فایل بطور کامل درج شود. این کار علاوه بر اینکه موجب سهولت جستجو در بین محتوای داخل سایت خواهد شد از طرفی نیز کاربرانی که از طریق موتورهای جستجو مانند گوگل به دنبال فایلی می گردند زودتر به نتیجه رسیده و به سایت شما وارد خواهند شد.

 • امنیت وب سایت

تدابیر امنیتی در وب سایت های دانلودی حائز اهمیت است چرا که در اغلب اینها که بصورت پولی می باشند و مراودات مالی صورت می گیرد جهت افزایش درجه اعتماد کاربران برقراری امنیت نکته مهمی بوده و همچنین جهت پایداری وب سایت و جلوگیری از هک شدن تمهیداتی اتخاذ می گردد.

غنای طراحی سایت دانلود فایل هرچقدر بیشتر باشد بهتر است و از جمله فایل های: نرم افزار، اپلیکیشن؛ بسته های آموزشی، مقاله و پایانامه و جزوه کتاب، موسیقی، فیلم و کلیپ، بازی و گیم، طرح های گرافیکی، عکس های استوک، طرح و ایده های کسب و کار ، کنسول بازی و موارد مشابه جهت دانلود و استفاده کاربران در اینگونه وب سایت ها می توان قرار داد.

سرویس ها و آیتم های طراحی سایت دانلود

 • طراحی صفحه اخبار

جهت ارایه آخرین اخبار مربوط نرم افزارها، کامپیوتر و دنیای فناوری و جدیدترین تحولات در بازار نرم افزار و اطلاع رسانی نسخه های جدید نرم افزارها و …

 • طراحی بخش فایل ها و دسته بندی

در این قسمت فایل ها بر اساس دسته بندی موضوعی قرار گرفته و همچنین توضیحات مربوط به هر کدام در زیر فایل بیان می شود. مشخصات و توضیحاتی مثل : نام و عنوان فایل، پدید آورنده یا شرکت سارنده، حجم و فرمت، رمز فایل و مواردی از این قبیل.

۳ – لینک دانلود

لینک دانلود یا بطور مستقیم در زیر توضیحات فایل قرار می گیرد. در وب سایت های دانلودی پولی پس از پرداخت هزینه توسط کاربر از طریق درگاه پرداخت الکترونیک موجود بر روی سایت، لینک دانلود فعال شده یا لینک به ایمیل وی فرستاده می شود.

 • نوار جستجوی ساده و پیشرفته

جستجوی ساده برای سرچ سریع و جستجوی پیشرفته جهت سرچ های تخصصی تر بر اساس فاکتورهایی مانند: کاربرد، حجم و …

 • طراحی سیستم تبلیغات

تبلیغات که توانایی تحت پوشش قرار دادن انواع روش های تبلیغاتی نظیر بنری، متنی، کناری، پاپ آپ، تبلیغات کیکی را دارد در اینگونه وب سایت ها پیاده سازی می شود.

 • طراحی بخش عضویت
 • طراحی صفحه راهنما

جهت ارایه راهنمایی به کاربران تازه عضو شده جهت نحوه استفاده از فایل ها و دانلود آنها.

 • امکانات دیگر

ارسال خبرنامه، اشتراک گزاری، آمار بازدیدکنندگان، نمایش تعداد دفعات دانلود، امتیاز دهی کاربران به هر کدام از فایل ها، نمایش فایل های پُر بازدید و محبوب، انجمن گفتگو و. … از دیگر آیتم های طراحی سایت های دانلود می باشند.

ویژگی های پیام آوا برای طراحی سایت دانلود

اجرای بهینه سازی وب سایت (سئو) عامل موفقیت یک وب سایت دانلود است. چرا که حیات وب سایت های دانلود در گرو تعداد بازدیدکنندگان و مراجعان زیاد است. موثرترین و هدفمندترین راه افزایش ترافیک و آمار بازدیدکنندگان  همان اجرای اصول و تکنیک های سئو می باشد. در این خصوص بهینه سازی وب سایت برای کلمات کلیدی مرتبط ملاک عمل است.

بسیاری از کاربران فایل مورد نیاز خود را به نام خاص خود در موتورهای جستجو سرچ می نمایند. مانند: نرم افزار «لایت ‌شات» (Lightshot) به همین جهت وب سایت بایستی برای کلمات کلیدی نام فایل ها و یا نرم افزارها هم عنوان فارسی و نیز انگلیسی بهینه گردد تا کاربر با جستجو در موتورهای جستجو به سایت شما وارد گردد.

با توجه به مطالب گفته شده امر بهینه سازی وب سایت های دانلود، پیچیدگی ها و ظرایف خود را داشته و شامل نکات و شگردهای فنی بسیاری است.

طراحی فایل psd دانلود

× هر سوالی دارید ازمون بپرسید