طراحی سایت سرگرمی وتفریحی

مهم ترین هدف طراحی سایت تفریحی سرگرم نمودن مخاطبان است چنانچه باید ذکر کرد اگر حتی در اینگونه سایت ها تبلیغاتی دیده می شود از جمله اهداف تجاری آنها نیست بلکه از آنجایی که می توانند از این طریق کسب درآمد داشته باشند و نیاز به فعالیت مداوم در وب سایتشان و قرار دادن محتواهای سرگرم کننده همچون عکس و کلیپ طنز و مطلب های خنده دار، فال، بازی و کیپ های طنز و … به جهت جلب توجه مخاطبان و بازدیدکنندگان دارند پس خوب است با این تبلیغات منبع درآمدی برای به انجام رسانیدن فعالیت هایشان داشته باشند.

این وب سایت های تفریحی در جامعه مخاطبان خاص خود را داراست از این رو باید تلاش شود که هرگونه محتوای تولید شده در این وب سایت ها از نظر مخاطبان و بازدیدکنندگان مطلوب و متناسب خواست آنها باشد.

اگر بخواهید از طریق وب سایت تفریحی کسب درآمد نیز داشته باشد باید تعداد مخاطبان و کاربران و بازدیدکنندگان افزایش بیابد و در نتیجه پس از آن می توان موارد همچون بنر های تبلیغاتی را در سایت قرار داد، لینک به سایت های دیگر فروخت و یا به واسطه پاپ آپ به درآمد مورد نظر رسید.

سایت های تفریحی باید امکانات خاص خود را دارا باشند تا به جذب مخاطبان و برآوردن خواست آنها کمک کنند و از جمله این امکانات به شرح زیر می باشد:

دسته بندی قسمت های سایت و نمایش آنها به شکل های گرافیکی و متنوع
ایجاد ماژول هایی در سایت که با آنها بتوان عکس، بنر تبلیغاتی و لینک های مورد نظر را در سایت قرار داد.
ثبت کردن و مدیریت نمودن نظراتی که کاربران درباره مطالب سایت ارائه می دهند.
بخش گالری تصاویر که این بخش به صورت گالری های نامحدودی از تصاویر ارائه شده باشد.
ایجاد سیستم نظرسنجی
بخش خبرنامه وب سایت

از جمله مواردی که منجر به جذب کاربر در سایت های تفریحی سرگرمی می شود عبارتند از:

یکی از مهم ترین مواردی که در جذب کردن کاربران و مخاطبان تاثیرگذار است سئو عالی سایت می باشد چنانچه به سئویی مناسب سایت مد نظر در رتبه بندی سایت ها از دید موتورهای جستجوگر همچون گوگل جزء اولین سایت ها قرار می گیرد.

مورد بعدی ایجاد محتوایی کاملا مربوط و تخصصی در زمینه های تفریحی سرگرمی است، چنانچه این محتوا کاملا باید به صورتی خلاقانه به وجود آید و به متعلق به سایت های دیگر نباشد.

آخرین عاملی که به جذب مخاطبان در سایت های تفریحی سرگرمی کمک می کند شبکه های اجتماعی می باشد زیرا که این شبکه ها می توانند با داشتن محتواهای مطلوب بسیاری از مخاطبان را به خود جذب نمایند و در نتیجه وب سایت تفریحی سرگرمی مورد نظر با کاربران زیادی رو به رو شود.

همواره باید در نظر داشته باشید که سایت های تفریحی سرگرمی حاوی بازی های آنلاین، مسابقات و مواردی این چنین هستند، از این رو به جهت جلوگیری از کم شدن سرعت لود سایت باید به واسطه سروری قدرتمند پوشش دهی شوند و همچنین باید طراحی این سایت ها کاملا حرفه ای و با خلافیت بسیار بالا باشد.

به کار بردن طرح های کاملا گرافیکی و خلاقانه به همراه نوآوری های خاص منجر به جلب توجه بیشتر کاربران و مخاطبان می شود، همچنین قرار دادن تصاویری که نمایشی به شکل اسلاید شو داشته باشند می تواند یکی از نکات جلب مخاطب باشد.

از آنجایی که در دنیای امروز اینترنت به صورت گسترده ای در زندگی بشر وارد شده است، مردم حتی به منظور تفریح در زمان هایی که بیکار هستند اینترنت را راهی برای سرگرمی می پندارند زیرا از این راه علاوه بر سرگرمی بدون پرداخت هر گونه هزینه اضافی می توانند از تفریحات آنلاین همچون بازی بهره مند شوند. در این راستا باید گفت به واسطه طراحی سایت های سرگرمی و بازی آنلاین می توان کسب درآمد داشت.

تنها با طراحی های منحصر به فرد و گرافیکی خاص در وب سایت تفریحی و قرار دادن بازی های آنلاین می توان بازدیدکنندگان را در ضمن جلب توجه به این سایت در طول زمانی طولانی در سایت نگه داشت.

یافتن رتبه های ارجح در موتور جستجو گوگل یکی از محاسن یک وب سایت در جهت یافتن کاربر و بازدیدکننده بیشتر می باشد از این رو با گذاشتن سرگرمی هایی همچون بازی های آنلاین و جذاب و جدید، ویدئو های طنز گونه و سرگرم کننده، لطیفه و جک های سرگرم کننده، فال و ایجاد محتوای مطلوب می توان به این هدف دست یافت.

زمانی که شما در حال ایجاد یک وب سایت سرگرمی تفریحی هستید باید بدانید وب سایت شما می تواند در سطح جهانی به کار رود زیرا بازی های این سایت ها و حتی اغلب سرگرمی های آن متعلق به یک فرهنگ و کشور نیست حتی باید بدانید که این سایت ها برای بازه های سنی مختلف نیز می باشد، این یکی از نکاتی است که سبب بازدید بسیار بالا از اینگونه وب سایت ها می شود.

چنانچه در بالا ذکر شد تبلیغات در اینگونه سایت ها می تواند یکی از بزرگترین منابع کسب درآمد باشد چنانچه هرچه تعداد بازدید سایت شما بیشتر باشد افراد بسیاری که قصد درج تبلیغات اینترنتی را دارند به سایت شما مراجعه می کنند و با پرداخت مبالغی به شما از شما می خواهند که بنر تبلیغاتی آنها را در سایتتان قرار دهید و این خود می تواند یکی از راه های کسب درآمد باشد.

یکی از اصلی ترین نکاتی که در وب سایت ها از جمله وب سایت های تفریجی سرگرمی باید در نظر گرفت واکنش گرا بود وب سایت است و این بدین معناست که می توان با انواع دستگاه همچون کامپیوتر، تبلت و گوشی در ابعاد مناسب سایت شما نمایش داده شود و کاربران در هر زمانی بتوانند از این وب سایت های استفاده نمایند.

وب سایت سرگرمی تفریحی  شامل بخش فروشگاهی نیز باشد که در این بخش توانایی فروش بازی های آنلاین موجود است در نتیجه این بخش نیز می تواند سبب کسب درآمد شود که کاربرانی که می خواهند بازی های مورد نظر خود را داشته باشند با صرف وقت و هزینه کمتر آنها را خریداری نمایند.

طراحی سایت تفریحی سرگرمی چه نوع از سایت هایی را در بر می گیرد؟
در کل سایت های سرگرمی تفریحی در دو گروه مختلف گنجانده می شوند: یکی از آنها سایت هایی هستند که به منظور بازی آنلاین یا مسابقات آنلاین طراحی می شوند و گروه دیگر به ایجاد محتواهای سرگرم کننده را بر عهده می گیرند. هر دو نوع سایت امکانات خاص و طراحی و گرافیک خاص خود را دارا هستند و غالبا سایت های بازی به ایجاد محتواهای دیگر نمی پردازند در حالیکه سایت های گروه دوم بخش گسترده ای از امکانات یک سایت تفریحی را در بر می گیرد. اساس کار سایت های گروه دوم ایجاد اخبار به روز و محتواهای تفریحی است و گاها دارای بازی آنلاین نیز هستند. از این حیث در طراحی سایت ارتباط گستران پویا با صحبت کردن از سایت های تفریحی سرگرمی منظورمان سایت های گروه دوم می باشد یعنی گروهی که به ایجاد محتوای سرگرم کننده و تفریحی می پردازند که در ادامه توضیحات بیشتری در این باب ارائه خواهیم نمود.

 

طراحی سایت سرگرمی وتفریحی

از جمله امکاناتی که برای یک سایت تفریحی سرگرمی می توان عنوان کرد عبارتند از:
اخبار جذاب: در بخش اخبار اینگونه سایت ها علی الاصول هر محتوایی نمایش داده نمی شود و اخباری در معرض نمایش قرار داده می شود که اتفاقات خاص و جذابی را ذکر کند چنانچه حتی عنوان آن توجه مخاطب را به خود جلب نماید، این اخبار اگر خبرهایی دارای ویدئو و عکس هم باشند قطعا تاثیر بیشتری خواهند داشت.
تصاویر و ویدیو: هر تصویر و هر ویدئویی خود به تنهایی می تواند مطالب جذاب و مفرحی در بر داشته باشد، چنانچه امروزه شاهد انتشار عکس ها و ویدئو های جذاب در شبکه های اجتماعی هستیم.
افراد مشهور: از جمله محتواهایی که در یک سایت تفریحی سرگرمی می توان به آن پرداخت، ارائه دادن مطالبی درباره افرادی همچون بازیگران، خوانندگان، ورزشکاران می باشد چنانچه به عنوان مثال می توان برای هر کدام یک آلبوم تصاویر، مصاحبه هایی که با آنها انجام شده است را در سایت در معرض نمایش قرار داد.
جملات بزرگان و داستانهای کوتاه و پند آموز: امروزه افراد متوجه شده اند که از طریق مطالعه جملات مفید می توانند روح و روان خود را تقویت نمایند از این رو این بخش از سایت می تواند از هر گروه سنی مخاطبی را به خود جذب نماید و نیاز آنها را برطرف کند.
متن و پیامک سرگرم کننده و طنز: سایت های تفریحی سرگرمی چنانچه از نامشان پیداست منبع خوبی از اینگونه مطالب هستند و مطالبی این چنینی در گذشته دهان به دهان چرخیده اند در حالیکه امروزه انسان ها به صورت پیام هایی در شبکه های اجتماعی یا پیامک برای هم ارسال می نمایند و در نتیجه لزوم وجود چنین بخشی در سایت احساس می شود.
در نهایت باید عنوان شود که یک سایت سرگرمی تفریحی خلاقیت های بسیاری را طلب می کند تا بتواند مخاطب را به قدر کفایت از محتوایش بهره مند نماید که در این راستا به مراجعه به گروه طراحی سایت ما می توانید آنچه را که در نظر دارید به مرحله عمل برسانید.

طراحی سایت سرگرمی وتفریحی

× هر سوالی دارید ازمون بپرسید