طراحی سایتهای اینترنتی

امروزه با گسترش اینترنت بسیاری به فکر راه اندازی سایت های اینترنتی افتاده اند بطوری که روزانه ده ها وب سایت جدید در ایران راه اندازی می شود.
طراحی سایتهای اینترنتی

خصوصیات یک وب سایت موفق:

در میدان رقابت میان صدها سایت و اغلب با موضوعات مشابه یک وب سایت موفق قطعا دارای خصوصیاتی است که آن را نسبت به سایر وب سایت ها برتر می سازد.

موضوع وب سایت:
تعداد وب سایت ها با موضوع مشابه زیاد است یک وب سایت موفق باید حرفی برای گفتن داشته باشد.

بازدید کننده ، یک وب سایت را برای خود مفید نداند به آن باز نخواهد گشت. همیشه ایده های جدید در اولویت هستند.

طراحی وب سایت:
یک طراحی سایت خوب باید در درجه اول زیبا باشد. هر وب سایت متناسب با زمینه فعالیتش باید طرحی را انتخاب کند که عامه پسند باشد. صاحب سایت هیچ وقت نباید سلیقه های شخصی خود را بدون در نظر گرفتن نظرات سایرین در طراحی و چیدمان سایت بکار گیرد. طراح سایت می تواند نقش موثری در زیبایی طرح سایت شما داشته باشد چرا که طراح سایت می تواند با ایده های خود یک طراحی سایت حرفه ای و زیبا را به شما ارائه دهد. همیشه بهترین ها به دنبال بهترین ها هستند.

برخی از ویژگی های مهم یک طراحی سایت خوب:
– طراحی سایت باید عام پسند باشد
– چیدمان بخش های مختلف سایت باید کاربر پسند باشد
– طراحی سایت باید متناسب با فعالیت سایت باشد
– چیدمان طراحی سایت نباید شلوغ باشد
– فونت ها چه از نظر رنگ و چه از نظر اندازه باید متناسب باشند استفاده افراطی از رنگ ها و یا اندازه های مختلف فونت ها طرح سایت را شلوغ جلوه می دهد
– تحرک ، به طراحی سایت جان می دهد – استفاده از تصاویرمتحرک و جلوه های ویژه در طرح سایت توصیه می شود.

یکی از شرکتهای موفق در زمینه ارایه خدمات اینترنتی شرکت دیتا ایکام میباشد.

اهمیت بروز رسانی سایت:
یک سایت موفق سایتی است که همیشه بروز باشد . مطالب جدید ، ایده های جدید و طرح های متنوع نظر بازدید کننده را جلب خواهد کرد. سایت هایی که دیر به دیر بروز رسانی می شوند معمولا بازدیدکننده کمتری خواهند داشت.

قانون ۵ ثانیه
در فضای وب یک نکته اساسی تبدیل به یک قانون شده است ، بر اساس این نکته هر سایت اینترنتی تنها ۵ ثانیه زمان دارد تا بازدید کننده را به خود جذب نماید. در واقع زمانی که یک نفر به سایت شما وارد می شود اگر بطور متوسط ظرف مدت ۵ ثانیه به وب سایت جذب نشود حوصله نمی کند و پنجره سایت را می بندد .
اهمیت تبلیغات اینترنتی
یکی از موثر ترین راه های تبلیغات ، “تبلیغات اینترنتی” محسوب می شود. سعی کنید تا می توانید انواع تبلیغات اینترنتی را امتحان کنید.

در درجه اول هدف هر سایت اینترنتی این است که با کلمات کلیدی مرتبط درصفحه اول گوگل باشد. به طور مثال وب سایتی که در زمینه دوربین مدار بسته فعالیت می کند دنبال این است که اگر کسی در گوگل عبارت دوربین مدار بسته یا کلمات مرتبط با آن مثلا فروش دوربین مداربسته را جستجو کرد بتواند آن سایت را در صفحه اول گوگل پیدا کند. به اینکه یک وب سایت در صفحه اول گوگل باشد اصطلاحا سئو یا بهینه سازی سایت می گویند و این کار در حال حاضر بهترین راه جذب مشتری از اینترنت محسوب می شود. اما در جواب سوال اینکه چه نوع تبلیغاتی به افزایش رتبه سایت کمک می کنند باید عرض کنم تبلیغات لینک دار مناسب ترین گزینه تبلیغات اینترنتی هستند  سایت های تبلیغاتی معمولا تعرفه هر نوع آگهی خود را بر حسب لینک دار بودن یا نبودن و حتی برای حرفه ای تر ها بر حسب فالو بودن لینک و اینکه در چه جایی از وب سایت بنمایش در آید طبقه بندی کرده اند. اگر بخواهیم در یک جمله خلاصه کنیم بهترین نوع تبلیغات اینترنتی ، درج آگهی لینک دار با جایگاه بالاتر نسبت به سایر آگهی ها در این سایت ها می باشد.

هر نوع تبلیغ که بازدیدکننده را به وبسایت هدایت کند موثر است اما سایت های تبلیغاتی معمولا در آگهی های رایگان خود لینک وب سایت مربوط را درج نمی کنند و همانطور که عرض کردم لینک در یک آگهی حرف اول را می زند. همچنین آگهی های رایگان معمولا در صفحه اول وب سایت های تبلیغاتی قرارداده نمی شوند یا در موقعیت خیلی پایین تری قراردارند که خب این مسئله تاثیر آگهی های رایگان را کمتر می کند.
سایر راه های تبلیغاتی

در کنار تبلیغات اینترنتی سایر روش های تبلیغاتی نیز می توانند در جذب بازدید کننده به سایت شما کمک کنند. استفاده از سامانه های ارسال پیامک انبوه (پنل اس ام اس) و ارسال ایمیل های گروهی (ایمیل مارکتینگ)، تبلیغات در شبکه های اجتماعی و سایر رسانی های دیداری و شنیداری هر یک می توانند نقش مهمی در موفقیت یک وب سایت داشته باشند.

 طراحی سایتهای اینترنتی

× هر سوالی دارید ازمون بپرسید