راه های موفقیت در طراحی وب سایت

راه های موفقیت در طراحی وب سایت
کار طراح وب سایت با ساختن یک وب سایتی که مناسب به نظر می آید تمام نخواهد شد، وی باید تمام چیز هایی را که برای ساخت یک کسب و کار موفقیت آمیز ضروری است را مدیریت نماید. او باید بتواند در تمام مراحل کاری خودش به صورتی حرفه ای عمل نماید. همه این مهارت ها تنها از طریق مطالعه یا نشستن در کلاس درس به دست نخواهند آمد و نیاز به زمان و تجربه دارند.

مهارت ارتباطی تاثیر گذار

 
ارتباطات تاثیر گذار از جمله مهارت هایی هست که در طراحی وب سایت پر اهمیت می باشد. ارتباط درست با یک مشتری، مدیر هنری یا توسعه دهنده می تواند موفقیت یک پروژه را تعیین نماید. شما باید به صورتی هوشمندانه طراحی خود را مطرح کنید و درباره آن بحث کنید، این که چرا آن ها را انتخاب کرده اید و چگونه طراحی ای برای کسب و کار شما مناسب خواهد بود. همچنین اگر در برقراری ارتباط توانایی بالایی دارید، بسیاری از اختلافات کوچک را می توانید به راحتی حل و فصل کنید.

توانایی فروش محصول توسط خودتانتلاش کنید مردم مهارت های شما را ببینند و راهی برای بالا بردن خودتان پیدا کنید. بازار یابی کلامی، بازار یابی با استفاده از رسانه ها ی اجتماعی و حتی بازار یابی با استفاده از کارت های بازرگانی می توانند بسیار موثر واقع بشوند. با این وحود اگر شما می خواهید روی صندلی خود راحت نشسته و منتظر باشید تا مشتریان شما را بشناسند، شما قطعا شکست خواهید خورد!

برنامه ریزی قبل از آغاز طراحی  

اکثر طراحان وب سایت با توجه به دیدی که به دنیا دارند منتظر الهام گرفتن از طبیعت هستند، اما حقیقت این است که فقط کمی برنامه ریزی می تواند به این الهام کمک نماید و باعث بیشتر شدن سرعت در این روند بشود. شما قبل از رفتن به فرآیند طراحی وب، واجب است که برنامه ریزی و تحقیق خوبی انجام بدهید. برنامه ریزی را می توان به سه بخش زیر تقسیم نمود:

۱٫ تحقیق حول شرکت مشتری
۲٫ از مشتریان خود درخواست کنید که خواسته خود از وب سایت را به شما بگویند
۳٫ تفکر درباره آن چه رقبا انجام می دهند و چگونگی تمایل صنعت مربوطه

ارزیابی کار و دریافت بازخورد

 

چرخه یک پروژه طراحی وب با ارزیابی و تجزیه و تحلیل کار طراحی شما تمام می شود. توانایی قبول کردن و پیاده سازی بازخورد به صورت تاثیر گذار، یکی از صفات با اهمیت متخصصان خلاق می باشد. مثل عوامل دیگر، داشتن چشم اندازی مناسب نقش تاثیر گذاری در موفقیت شما خواهد داشت. سعی کنید برای دستیابی به موفقیت بیشتر خودتان را جای مخاطبان بگذارید.

طراح وب سایت باشید نه یک طراح گرافیک

 
 این تصور نادرستی است که طراحان گرافیک با توجه به مهارت های گرافیکی کامپیوتری می توانند از طراحان وب استفاده نمایند و برعکس.
حقیقت این است که طراحی وب یک زمینه کاملا جداگانه از طراحی گرافیکی است که نیازمند تخصص مخصوص خود می باشد. در واقع هدف مخاطبان و اهداف یک وب سایت کاملا متفاوت از یک طرح گرافیکی است. پس برای موفقیت در کسب و کار وب سایتتان، شما باید خود را در زمینه طراحی وب سایت متمرکز کنید.

آپدیت کردن خودتان همراه با تکنولوژی روز دنیا

 
 
دنیای فناوری اطلاعات تقریبا همه روزه در حال تغییر کردن می باشد و طراحان وب باید با آن هماهنگ باشند. یک قسمت از روز یا هفته خود را به یادگیری چیز های جدید در زمینه خود اختصاص دهید. به دنبال آنچه جدید و در حال توسعه است، بروید و ببینید چه چیطهایی در حال سقوط اند. اگر می خواهید از رقبای خود فاصله بیشتری بگیرید باید سعی کنید هر روز خودتان را آپدیت نمایید.

 توجه به مهارت های نرم افزاری

  
اگر بخواهیم دلایل موفقیات یک طراح وب سایت را نام ببریم، مهارت های نرم افزاری طراحی وب یکی از با مهم ترین موارد است. همان گونه که قبلا بحث شد، زمینه طراحی وب به سرعت در حال آپدیت شدن می باشد. هر روز یک تکنیک تازه کشف می شود. حتی اگر برنامه نویسی این ترفندهای جدید را نداشته باشد، یک طراح حرفه ای باید یاد بگیرد و درک کند که چگونه از این تکنیک ها نهایت استفاد را ببرد. به غیر از مهارت های اصلی دیگر یادگیری و درک موضوعتی مانند html و css، روش های بهینه سازی سایت، تکنیک های جاوا اسکریپت و UI بسیار اهیمت دارند.

 به دست آوردن تجربه

 
  بعضی اوقات ممکن است تجربه بیشتر از مهارت شما مورد نیاز واقع شود. این نکته را بدانید که رسیدن به موفقیت در زمینه طراحی وب سایت در گرو به دست آوردن تجربه است.

سازمان یافته کار کنید

 
 اهمیتی ندارد که کدام زمینه متعلق به شما خواهد بود. سازماندهی در موفقیت شما بسیار حیاتی است. در باره طراحی وب اگر کار شما سازماندهی نشده باشد این امکان هست که با مشکل برخورد کنید. با سازماندهی سیستم خود با طبقه بندی کردن متون، تصاویر، فیلم ها و حتی فایل های صوتی در پوشه های جداگانه آن ها را به طوری درست برچسب گذاری کنید.

درک و حس کسب و کار داشته باشید

 

در این دنیا همه چیز طراحی به فروش، ارزیابی قیمت و هزینه ها وابستگی دارد. طراح وب موفق، وب سایت ها را برای مشتریان خود طراحی نمی کند بلکه راه حل های کسب و کار را برای آن ها می سازد. اگر شما می توانید نیاز های بازاریابی را درک نمایید و به ذهن بازدید کننده گان دسترسی داشته باشید، قطعا بر رقبایتان برتری خواهید داشت.

یک بازیکن تیم باشید

 
 طراحی وب نیازی به تیم بزرگی از متخصصان ندارد، واجب است بدانید که شما چقدر برای انجام کار با دیگران و انجام وظایف خود آماده هستید. این که شما یک بازیکن خوبی از یک تیم باشید به این وابسته است که شما از نقش خودتان به خوبی آگاهی پیدا کنید و بتوانید به دیگران نیز کمک نمایید. ما همواره گفته ایم که دو فکر بهتر از یک فکر می باشد. بیاموزید که به طور موثری با بقیه تیم همکاری کنید و کار خود را بهبود ببخشید.

داشتن یک نمونه کار به روز

 
 داشتن نمونه کار های مناسب 
برای به موفقیت رسیدن طراحان وب سایت بسیار با مهم می باشد. در طراحی وب سایت یک موردی که خیلی با اهمیت می باشد این است که باید کار های شما به روز باشند. شاید یک طراح پوستر بتواند هنوز طرح های قدیمی خود را به کار ببرد ولی اگر شما نیز از طرح های قدیمی خود استفاده کنید چه مشکلی به وجود می آید؟!

 

راه های موفقیت در طراحی وب سایت

× هر سوالی دارید ازمون بپرسید