ترکیب محتوا و گرافیک در طراحی وب سایت

ترکیب محتوا و گرافیک در طراحی وب سایت

یکی از مهمترین سوالات در طراحی وب سایت، این است که چگونه بین تصاویر، گرافیک، محتوای بصری و محتوای نوشته شده، تعادل مناسب برقرار کنیم؟ عوامل متعددی وجود دارند که بر اینکار تاثیر میگذارند و میتوانند در صفحات و سایتهای مختلف متفاوت باشند. در در این مقاله، به ترکیب مناسب محتوا و گرافیک در طراحی سایت می پردازیم.

در چند سال گذشته، طراحی سایت بیشتر به سمت استفاده از محتوای بصری، پیش رفته است. طراحان متوجه شدند که متن های طولانی دیگر خوانندگان را جذب نمی کنند، زیرا برای چشم آنها، خسته کننده هستند. علاوه بر این، یک بازدیدکننده سایت اغلب یک هدف خاص و محدود دارد و فقط به یک بخش خاص از اطلاعات احتیاج دارند و می خواهند فقط آن بخش را یاد بگیرند. اگر آنها مجبور باشند که کل متن را بخوانند تا همان بخشی که مد نظرشان هست را پیدا کنند، آنوقت ممکن است این کار برای آنها خسته کننده شود و به یک سایت دیگر بروند.

هنگام طراحی سایت، دقت نمایید که محتوای کافی برای پاسخ به سؤالاتی که بازدیدکنندگان سایت دارند، درج نمایید اما نه بیشتر. اینفوگرافیک ها میتوانند اطلاعات را به صورت بصری و جمع و جور و جذاب به مخاطب ارائه دهند. تصاویر نیز متن را از هم تفکیک می کنند و چشمها را تسکین میدهند. از این منظر، محتوای نوشته شده یا متن نقش کلیدی دارد و بیشترین نظرات را به خود جلب میکند، اما محتوای بصری برای بازدیدکنندگان جذاب تر است

همچنین توجه به استفاده کاربران از موبایل نیز بسیار مهم است. بسته به سایت، نیمی از تمام ترافیک سایت یا بیشتر، ممکن است ناشی از بازدید سایت با دستگاه تلفن همراه باشد. مشاهده محتوای بصری، به خصوص انیمیشن، میتواند در مرورگرهای تلفن همراه با مشکل همراه باشد. بنابراین این محتواها باید به درستی تغییر اندازه داده شوند. همچنین باید طراحی سایت به طریقی انجام گردد که اطلاعات موجود در برنامه های تلفن همراه بازدید کننده را ذخیره کند تا زمان بارگیری کاهش یابد. به مقدار ترافیکی که سایت شما از تلفن همراه دریافت میکند، فکر کنید. شاید لازم باشد که میزان حجم تصاویر و فایل های بصری را برای قالب موبایلی سایت کاهش دهید تا کاربران تلفن همراه، هم تجربه کاربری خوبی داشته باشند.

دو مورد از مهمترین نکاتی که برای استفاده از گرافیک در طراحی سایت باید در نظر بگیرید، این است که طراحی وبسایت به طریقی انجام شود که از محتوای بصری پشتیبانی نماید و مانع بازدیدکنندگان موبایلی نشود. دقت داشته باشید که موفقیت شما مستلزم تکرار است تا ببینید که صفحات دارای محتویات بیشتر، توجه بازدیدکنندگان را جلب میکند یا آنها را دور میکند.

به طورکلی، تصاویر و گرافیک میتوانند جایگاه بسیار خوبی را برای سایت شما به ارمغان بیاورند اما فقط در صورتیکه شما تصاویر و گرافیک را طبق یک استراتژی متفکرانه و با دقت برنامه ریزی شده، به کار ببرید. اگر تعداد فایل های بصری که درج می کنید، بیش از حد باشد، نتیجه معکوس خواهد داشت. پس در طراحی وب سایت خود به ترکیب صحیح و مناسب محتوا و گرافیک توجه نمایید.

ترکیب محتوا و گرافیک در طراحی وب سایت

× هر سوالی دارید ازمون بپرسید