ایده پردازی در طراحی سایت

ایده پردازی در طراحی سایت

طرز تفکر قابل اجراء ، منطقی و زیباست و زمانی که به یک طرح تبدیل میشود ،آن طرح رااز سایرین متمایز میکند و به خلق یک اثر جدید که شاید تا به حال فرد یا فراد دیگه ای به اون فکر نکردند منتهی میشود

ایده ها در زمینه های مختلفی و در ابعاد متفاوتی وجود دارند. مثلا در طراحی وب ، استفاده از عناصر و اجسام واقعی در طرح ها میتواند یک ایده باشد و یا نوع چیدمان و یا حتی رنگ بندی میتواند یک ایده باشد

ایده پردازان عقیده دارند که با ساختار شکنی های پیچیده ایده های جدیدی را خلق کنیم و برخی عقیده دارند ساختار شکنی های سادگی بیشتر ایده های نو را بوجود بیاریم .

ایده پردازی به نفع طرح

در بالا در مورد ساختار شکنی صحبت کردیم ، ایجا یه سوال پیش میاد که آیا ساختار شکنی در نوع پیچیده و یا ساده به کاربردپذیر بودن اون طرح صدمه میزندیا یا باعث بهبود ةآن می شود ؟

مسلما همه این عقیده ها باید در راستای بهبود طرح انجام شود
اصولا در هر زمینه ای از طراحی محصول تا روش های طراحی و تولید و در همه مقاطع ، مباحثی مانند تجربه کاربری ، کاربردپذیری ، دسترسی پذیری و حتی معماری اطلاعات مطرح میشود.

اصولا پیدا کردن ایده یه ذهن خلاق نیاز دارد ولی منابع زیادی هم میتون برای پیدا کردن ایده های خوب برای طراحی وب به ما کمک میکنند .

خوب ، با دقت و متفاوت ببینید

خوب دیدن نتایج خیلی خوبی رو رقم میزنه . شاید براتون اتفاق افتاده باشه که هر روز یه مسیر رو برای رسیدن به منزل طی کنین و هر روز با یه سری چیزای تکراری رو به رو بشید ولی یک روزی که حالو حوای متفاوتی دارید با دقت بیشتری به جزئیات و اجسامی که در مسیر شما هستن نگاه میکنین و گاها با چیزای جدیدی رو به رو میشید و تعجب میکنین که چرا تا حالا این جزئیات رو ندیده بودید . این نتیجه خوب و با دقت و یا متفاوت دیدن است . زمانی که نیاز به یک ایده دارید اطرافتون رو خیلی خوب و با دقت نگاه کنید و به جزئیات بیشتر از سایر اوقات دقت کنید چون احتمالا راه گشای شما در همین جزئیات هست که شاید تا به حال بهش فکر هم نکرده بودید .

موارد مشابه و هم موضوع را بررسی کنید

فرض کنید میخواید یک وب سایت برای یه پزشک طراحی کنید . خب ایده پردازی برای این موضوع مستلزم دیدن وب سایت های مشابه پزشگان مختلف است چون هم با درخواست ها و نیازهای مختلف پزشگان آشنا بشید و هم انالیز خوبی روی رنگ بندی عمومی این نوع وب سایت ها ، بخش بندی های عمومی این وب سایت ها و … داشته باشید .

ایده به کپی تبدیل نشود !

موارد بالا همه درست ، ولی تا جایی که ایده پردازی به کپی کاری شبیه نشود ! ما میخواهیم خلاقیت و نوآوری داشته باشیم نه اینکه از خلاقیت های دیگران کپی برداری کنیم ! ایده تا جایی ایده هست که نسبت به نمونه مشابه  زیبایی و کارایی بهتر و حرف تازه ای برای گفتن داشته باشد .

ایده پردازی در طراحی سایت

× هر سوالی دارید ازمون بپرسید