انتخاب قالب مناسب سایت

انتخاب قالب مناسب سایت

ایرادی ندارد اگه از قالب های آماده طراحی سایت استفاده کنید اما قبلش توجه کنید که این قالب‌های سایت معمولا مختص حوزه‌های کاری بخصوص طراحی شده‌اند. مثلا فرض کنید یک کسب و کار که در زمینه محصولات آرایشی و بهداشتی فعالیت می‌کند بخواهد از قالب سایت یک رستوران برای طراحی حرفه‌ای سایتش استفاده بکنه!

خب قاعدتا فاجعه است و آن ها هیچ وقت نمی‌توانند با انتخاب یک قالب نامناسب، به ایده آل هایی که دارند برسند.

پس اولین قدم برای طراحی سایت، شناخت قالب‌های مختلف و در ادامه انتخاب یک قالب مناسب هست.

جذابیت سایت: لطفا کمی بیشتر سلیقه به خرج دهید!

توجه کنید شما فقط یک بار به طراحی سایت احتیاج دارید، پس سلیقه بیشتری بگذارید و مطمئن باشید که یک انتخاب درست، کارتان را چند مرحله جلو می برد.

مشتری‌های سایت تان را بشسناسید و متناسب با سلیقه و طرز فکر آن‌ها عمل کنید. طبیعی هست که انتظارات افراد مختلف مثل همدیگر نیست. پس هنر، شناختن مخاطب سایت و برآورده کردن انتظارات گروه‌های متفاوت هست.
توجه کنید مشتریان یا مخاطبان سایت شما متناسب با سن، جنس و یا حتی حیطه کاری که در آن تخصص دارند، انتظار متفاوتی از طراحی سایت شما دارند.

محتوا، جذاب ترین بخش یک سایت

وبسایت‌های مختلف طبیعتا به محتوا متفاوت هم نیاز دارند. یک وب سایت خبری قاعدتا به فضایی برای متن های طولانی تر، دسته بندی و آرشیو اطلاعات نیاز دارد. یا مثلا یک شرکت مشاور بازاریابی به روش­ ها­ی کاربردی برای نمایش خدماتی که ارائه می‌دهد احتیاج دارد.

پس اگر یک وبسایت مرتبط با زمینه کاری، تولید محتوا داشته باشد، قطعا مشتریان هم زمان بیشتری در سایت می‌گذرانند و از خدمات آن استفاده می‌کنند.

این مسئله برای فروشگاه های اینترنتی و سایت‌هایی که خدمات آنلاین ارائه می‌کنند قطعا اهمیت بیشتری دارد چون دقیقا رابطه مستقیمی بین ارتباط و البته کیفیت محتوای سایت و تعداد بازدید‌هایی که منجر به خرید می‌شوند وجود دارد.

فراموش نکنید که طراحی قالب سایت باید به نحوی باشد که بستر مناسبی برای بارگذاری فایل‌ها و ویدیو‌هایی که قرار است در آینده به روی سایت قرار بگیرند، داشته باشد.

پس بهتر هست قبل از آن که به فکر طراحی قالب سایت باشیم، به نوع محتوایی که قرار در آینده بر روی سایت بارگذاری بشوند فکر کنیم و متناسب با آن طراحی سایت را انجام بدهیم.

به رابط کاربری سایت بیشتر دقت کنید

یکی از مواردی که در طراحی قالب سایت باید در نظر داشته باشیم، رابط کاربری ساده و به اصطلاح User friendly بودن نقشه سایت هست. اگر کاربر به راحتی بتواند صفحه مورد نظرش را پیدا کند، قطعا صفحات بیشتری را مرور می کند و بازدید سایت هم افزایش پیدا می‌کند.

طراحی سایت واقعا ارزش این همه زمان و هزینه را داشت؟

ویرایش یک قالب آماده به مراتب ساده تر از طراحی یک سایت از اول هست اما خب این نکته را هم در نظر داشته باشید که دقیقا چه انتظاری از طراحی سایت دارید؟

ممکن هست با خودتان فکر کنید که فقط یک قالب خاص با کلی ویژگی های پیشرفته و متفاوت می‌تواند نیاز شما رو برآورده کند اما قبل از این لازم هست ابتدا انتظارتان را از سایت مشخص کنید و اول به این فکر کنید که طراحی سایت دقیقا باید چه نیاز‌هایی را برطرف کند.

پس قبل از شروع کار، اول بایستی خواسته‌هایی که داریم را مشخص کنیم، خیلی راحت می توانیم از دردسر‌های بی مورد و هزینه اضافی طراحی یک قالب سایت پیچیده که هیچ وقت نیازی هم به آن  ها نمی‌شود، جلو گیری کنیم.

یک قالب ساده با تنها ۴ یا ۵ صفحه را در نظر بگیرید. اگر نیاز شما واقعا با همین طراحی سایت بر طرف بشود، انتخاب هر قالب پیچیده تری فقط هزینه اضافی به شما تحمیل می‌کند.

انتخاب قالب مناسب سایت