اسلایدر کریسمس اسلایدر کرونا نمونه کار گرافیکی سایت اسلایدر سایت محدودیت

طراحی لوگو و آرم

طراحی لوگو و آرم از دیر باز بین انسانها راج داشته و قبل به وجود امدن زبان انسانها با طراحی لوگو و آرم با هم صحبت می کردند و هر شکل نمادی چیزی بود که می توان گفت : نمادها یا علائم معنی دار همواره درون نوعی شکل هندسی قرار دارند و حروف نیز که خود از تغییر شکل اشکال و فرمها به وجود آمده اند، از درون چند شکل هندسی دایره مثلث و مربع قابل تعریف می باشند.در گرافیک سایت و طراحی قالب سایت هم استفاده از لوگو و طراحی لوگو و آرم بسیار مهم است زیرا یک سایت بدون داشتن لوگو شرکت یا سازمان مربوطه شناسنامه کاری درستی ندارد(هر لوگو برای خود معنی و مفهوم خاصی دارد که ما در بخش زیر به توضیح مفهوم لوگوی سایت خودمان می پردازیم تا شما کمی با توضیح المانهای لوگو و رنگهای استفاده شده در لوگوها آشنا شوید )

توضیح در مورد طراحی لوگوی سایتمان :

اگر به لوگوی ما دقت کنید پروانه ای رو می بینید که در حال پروازه و اگر به پروانه دقت کنید در سمت راست لوگو، صورت یک انسان مشخصه ، شعار لوگو : انســــــــــانی که افکارش مثل پـــــــروانه ای آزاد و رهاست پروانه هم نماد زیبایی و ظرافت در دنیای گرافیک است و اشاره به گرافیست بودن نماد انسانی دارد، استفاده ا ز رنگهای آبی و سبز و نارنجی هر کدام معنی منحصر به فرد خود را دارد که در قسمت هارمونی رنگها به طور کامل بیان شده  است

سمیرا نشاطی

طراحی لوگوی دندانپزشکی دکتر سهرابی

لوگوی دندانپزشکی

اجرای لوگو در دیوار مطب دکتر دندانپزشک

طراحی تصویر داخلی مطب

دندانپزشکی

طراحی لوگوی دندانپزشکی دکتر سعادت و دکتر انصاری

اجرای لوگو دندانپزشکی در مطب دکترها

طراحی لوگوی دندانپزشکی

طراحی لوگو

طراحی آرم

طراحی لوگو و آرم

طراحی آرم و لوگو

تایپوگرافی

در طراحی لوگو و آرم سه نماد اصلی داریم که به توضیح معنی هر کدام می پردازیم:

دایره در طراحی لوگو و آرم
نماد شناسی دایره
دایره نشان دهنده حرکت و زمان است. نشان دهنده حرکتی بدون آغاز و پایان. چون دایره دارای هیچ شروع و پایانی نیست و بدون مبدا و مقصد است، از آن به زمان تعبیر می شود. دایره نشان یکپارچگی و نشان وحدت است. به همین جهت ابدیت را القا می کند،یکی از مفاهیمی که دایره القا می کند، به جهت شبیه بودن آن باچرخ که خود از ابزار بسیار مهمی برای انسان محسوب می شود، صنعتگری و تجارت می باشد. دایره گاهی نماد حرکت اقتصادی و تولید نیز می باشد. چرخ خود حرکت را نیز نشان می دهد دایره یکی از نقوشی است که کودکان در اولین نقاشی ها خود رسم آن را یاد میگیرند و از علائم ارتباطی بسیار قوی محسوب می شود.

 

مربع در طراحی لوگو و آرم
نماد شناسی مربع
برخلاف دایره ، مربع نماد سکون و آرامش و ایستایی است. نماد پایداری و نماد هر آنچه استحکام را القا می نماید. مربع نماد برابری و برادری می باشد. از آنجا که در مبحث نماد شناسی دایره گفتیم که دایره نماد آسمان می باشد، مربع نماد زمین در برابر آسمان است. مربع به راحتی تغییر شکل یافته و با تغییر کمی از زاویه آن به راحتی می توان شکل دیگری تولید کرد. یکی از بنیادی ترین اشکال هندسی محسوب می شود، مکعب از مربع تاثیر گذارتر است و علاوه براین که نشاندهنده بعد بیشتری از مربع است، استحکام بیشتری را نیز القا می نماید. یکی از جنبه های اهمیت مربع چهار ضلع و زاویه ای بودن آن است، مربع دارای وزن است و استحکام دارد. در برخی موارد صراحت را بیان می کند و نشانه روشنی و واضحی و قطعی بودن چیزی است.

 

مثلث در طراحی لوگو و آرم
نماد شناسی مثلث
مثلث برنده است. نشانه تهاجم ، نشانه سوزانندگی و نشانه سرزندگی است نشانه دوره های سه گانه حیات : تولد ، رشد و مرگ است. از این رو نشانه سیر صعودی تکامل می باشد،هریک اشکال مختلف مثلث نمادی از یک مفهوم هستند اما در کلیت چندان با هم فرقی ندارند،مثلث مختلف الاضلاع نمادی از هوا و وسعت است . مثلث قائم الزاویه نمادی از آب است که یکی از مهمترین مفاهیم برای مثلث می باشد. در برخی متون کهن و مفاهیم منتقل شده، مثلث متساوی الاضلاع نمادی از زمین است زیرا این حالت از مثلث نوعی سکون و استحکام را القا می کند. تمام وزن مثلث در همه جای آن یکسان است و به همین دلیل نشانه ای از پایداری و ثبات می باشد، مثلث متساوی الساقین به دلیل بالا رونده بودن آن نمادی از آتش است. همچون مفهوم آب ، آتش نیز یکی از مفاهیم جا افتاده برای مثلث است.

طراحی لوگو و آرم