اسلایدر عاشورا اسلایدر کرونا نمونه کار گرافیکی سایت گرافیک سایت

مشکلات طراحی وب سایت

مشکلات طراحی وب سایت

فراوانی ابزارهای موجود ، امروزه به این معنی است که وب سایت را میتوان آسانتر از همیشه طراحی کرد .با این حال ، این منجر به افزایش تعداد وب سایت های با bloopers آشکار میشود که نه تنها به رتبه بندی آسیب میرساند، بلکه باعث تغییرات کم و نرخ دفع کاربر بالا نیز میشود . این قسمت این اشتباهات را برجسته می کند ، بنابراین شما می توانید از آنها اجتناب کنید ، فرقی نیز نمیکند که آیا شما وب سایت خود را خودتان طراحی میکنید و یا طراحان وب را جهت این کار استخدام می کنید .

عدم سازگاری با موبایل

گوگل اعلام کرده است که کاربران تلفن همراه در سال 2015 از کاربران دسکتاپ پیشی گرفته اند ، و اولویت خود را به سایت های سازگاری با موبایل در رتبه بندی تغییر داده اند . با این حال، هنوز هم پیدا کردن وب سایت هایی که فقط نسخه ی دسکتاپ دارند عادی به نظر می‌رسد . این مسئله دسترسی بازدید کنندگان سایت و تلاش کاربران SEO را محدود می‌سازد.

سازگاری مرورگر ضعیف

هنگامی که یک وب سایت برای ارائه در مرورگرهای مختلف بررسی نشده است ، بعضی از بازدیدکنندگان وب سایت هنگام بازدید بعنوان سایتی منقضی شده نگاه میکنند . به همین دلیل است که طراحان قبل از راه اندازی ، سایت ها را برای سازگاری بین مرورگر ها آزمایش می کنند . ابزار وب مستر گوگل دارای یک قسمت اختصاصی برای سازگاری با تلفن همراه است ، و ابزارهای آنلاین زیادی وجود دارد که میزان سازگاری وب سایت شما را در مقیاس تلفن همراه ارزیابی می کند . هیچ عذری برای گفتن اینکه سایت شما در سیستم عامل های تلفن همراه ضعیف عمل می کند ، وجود ندارد .   استفاده بیش از حد از میانبرها میانبرها صفحاتی هستند که قبل یا بعد از یک صفحه محتوای مورد انتظار نمایش داده می شوند . بسیاری از صاحبان سایت از این به عنوان بخشی از استراتژی تبلیغ خود استفاده می کنند ، در حالی که دیگران از آن بعنوان بخشی از استراتژی تولید هدایت و رهبری تبلیغات استفاده می کنند . با این حال، میانبرها توسط کاربران وب (به معنای واقعی کلمه) انجام می شود و گوگل به تازگی اعلام کرده است که جریمه ای برای مزاحمت های میانبری در نظر خواهد گرفت .تمام صفحه نمایش ، نیم صفحه از نمایش یا میانبرهای پاپ آپ در اینترنت یک اشتباه بزرگ طراحی وب است که نه تنها بر تجربه کاربری تاثیر منفی می گذارد ، بلکه منجر به افزایش نرخ دفع کاربر و رتبه پایین در موتورهای جستجو می شود . قالب جوملا

استفاده از پخش خودکار رسانه

اگر از تجربه جاری ، از پخش ویدئو یا صدا در یک وب سایت به آنها خوش آمدگویی شود کاربران به سرعت از بین میروند . رسانه های خودکار را می توان مورد استفاده قرار داد تا توجه بازدیدکنندگان را جلب کرد ، اما آیا نتایج درستی  می دهد یا فقط باعث افزایش میزان دفع کاربر می شود ؟معمولا دومی اتفاق می افتد .   طراحی  بدون فضای سفید هنگامی که یک وب سایت با گرافیک و متن ، بدون فضای سفید طراحی می شود ، در ذهن کاربر منجر به احساس خستگی نیز می شود . خواندن و یا حفظ هر گونه اطلاعات ، که هدف اصلی ایجاد یک وب سایت است بسیار دشوار میشود . طراحی وب سایت با کیفیت ، در جذب کاربر بسیار موثر است .

استفاده از عکس فیک(جعلی) یا انبار شده

عکاسی در طراحی وب بسیار ارزشمند است ، اما هنگامی که شما از عکس های جعلی یا ذخیره شده در اطراف وب سایت خود استفاده می کنید ، عبور از آنها به عنوان یک عکس حقیقی ، باعث احساس عدم اعتماد در میان بازدید کنندگان میشود . حتی زمانی که قصد نداشتید تصاویر را به عنوان عکس اصلی ، معرفی کنید ، وب سایت شما در برآورد هدف مخاطب شما پایین می آید . استخدام یک عکاس و گرفتن چند عکس ارجینال برای وب سایتتان باعث اضافه شدن اعتبار بیشتر به کسب و کارتان میشود . همچنین میتوانید ، از سایت هایی ، مانند Shutterstock یا Adobe ، عکس های خوب خریداری کنید و هزینه آن را پرداخت کنید .

استفاده متن در قالب تصویر

تمام متن ها در وب سایتتان باید توسط موتورهای جستجوگر براحتی ردیابی شوند تا رتبه بندی موتور جستجوی شما را بهبود بخشد . به همین دلیل تبدیل متن به تصویر و عکس یک ایده بد برای اهداف SEO میباشد . علاوه بر این ، استفاده از تصاویر به عنوان متن به وب سایتی کندتر برای کسب سود واقعی منجر خواهد شد.

 استفاده از تصاویر و فیلم با حجم بالا

فیلم ها و تصاویر بزرگ می تواند سرعت بارگذاری صفحه وب سایت شما را به طور قابل توجهی کاهش دهند . هنگامی که شما این واقعیت را در نظر بگیرید ، 39 درصد از مردم در عرض چند ثانیه از وبسایت شما خارج می شوند ، اگر بارگیری سایتتان بیش از حد طول بکشد ، می توانید متوجه شوید که چرا تصاویر باید به طور منطقی مورد استفاده قرار گیرند و بهینه سازی شوند . ابزارهایی آنلاین به صورت رایگان در اینترنت وجود دارد که می تواند به کاهش تعداد پیکسل ها بدون از دست دادن کیفیت عکستان کمک کند ، در حالی که زمان بارگذاری صفحات برای بازدیدکنندگان وب را نیز کاهش می دهد

استفاده از لوگوی غیر قابل کلیک

36 درصد بازدیدکنندگان با کلیک کردن بر روی آرم شرکت ، به صفحه اصلی باز می گردند . زمانی که لوگو این کار را نمیکند ، می توانند به سایت بعنوان یک سایت منقضی شده نگاه کنند و بلافاصله آن را ترک کنند. آرم خود را در یک تگ مناسب قرار دهید تا اطمینان حاصل شود که قابل کلیک است.

 

مشکلات طراحی وب سایت

این مـــــطالب را حتمــــــا بخــوانید ( برای مشاهده مطلب لطفا روی آن کلیک کنید) :